Konstrukcja przestrzenna z napisem „I Love Daleszyce” pojawiła się w centrum naszego miasta na Placu Staszica. Obiekt ma być nową atrakcją turystyczną gminy.
Został zamontowany kilka dni temu i z miejsca stał się magnesem przyciągającym spojrzenia wszystkich mieszkańców i gości odwiedzających Daleszyce.

- Kochamy naszą gminę i chcemy, żeby każdy kto do nas przyjedzie, od razu się o tym przekonał za sprawą naszego napisu. Nie sposób jest go przegapić, ze względu na swój rozmiar. Szczególnie ciekawie wygląda po zmroku – mówi burmistrz Dariusz Meresiński.


Napis, wzorem innych europejskich i polskich miast, ma stać się promocją Daleszyc, a także nową atrakcja turystyczną, zachęcającą do robienia pamiątkowych zdjęć.

- Konstrukcja stanęła w północnej części Placu Staszica. Stworzyliśmy miejsce jakiego nie ma żadna okoliczna gmina, a które powodzeniem przyciąga turystów do innych miast – dodaje Burmistrz.


Napis jest wysoki na 1,8m i długi na 12m. Wykonany jest z poliwęglanu, w środku znajduje się podświetlenie ledowe, całość osadowiona jest na podstawie wykonanej z profili stalowych osłoniętych dibondem.
Zadanie to zostało w 100% sfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach PROW 2014-2020.