25 czerwca uczniowie zakończyli rok szkolny. Z nauką w „podstawówkach” na terenie naszej gminy pożegnali się ósmoklasiści. Wszystkim uczniom i pracownikom szkół udanych wakacji życzył burmistrz Dariusz Meresiński. Burmistrz wręczył również nagrody dla uczniów, którzy wykazali się najlepszymi wynikami w nauce i osiągnięciami w konkursach przedmiotowych i sportowych.
W szkołach w Daleszycach, Sukowie, Niestachowie i Mójczy burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce Dariusz Meresiński złożył na ręce uczniów i nauczycieli podziękowania za pracę i życzenia udanego odpoczynku dla wszystkich dzieci, młodzieży, pracowników szkół, ale i rodziców z terenu naszej gminy. - Po dziesięciu miesiącach rzetelnej nauki i niełatwych zmagań związanych z nauczaniem zdalnym, zasłużyliście na odpoczynek. Życzę Wam dzisiaj pięknego lata i szalonych wakacji, by zostawić już za sobą ten wyjątkowo trudny rok, który wiązał się przecież z ograniczeniem kontaktów z rówieśnikami.


Ósmoklasistom burmistrz podpowiadał: - Nie bójcie się podejmować dziś decyzji co do swojej przyszłości – życzę Wam, żebyście byli z nich po latach zadowoleni. Miejcie odwagę marzyć i spełniać te marzenia!

- Stawiajcie sobie wysoko poprzeczkę i zawsze starajcie się osiągać swoje cele – pożegnała ósmoklasistów w szkole w Sukowie radna Rady Powiatu Kieleckiego Anna Kosmala. – Zawsze z przyjemnością tutaj wracam, bo to jest moja szkoła i wspaniale jest patrzeć, jak się zmienia i tętni życiem. Pani dyrektor życzę, aby tę szkołę coraz chętniej wybierali też rodzice dla dzieci spoza naszej gminy, dostrzegając jej potencjał – dodała radna.


Gratulacje dla uczniów i nauczycieli przekazał także sekretarz Miasta i Gminy Daleszyce Piotr Ferens, który w imieniu burmistrza wziął udział w zakończeniu roku szkolnego w Publicznej Szkole Podstawowej w Sierakowie.