Dzień 12 maja w Szkole Podstawowej w Daleszycach był dniem wyjątkowo kolorowym  dzięki odbywającej się tu Gali Talentów. Tą  artystyczną i  sentymentalną podróż uświetnili swoją obecnością honorowi goście w osobach: w imieniu pana Dariusza Meresińskiego - Burmistrza Miasta i Gminy Daleszyce przybył sekretarz Urzędu Miasta i Gminy, pan Piotr Ferens, pan Maciej Mądzik – Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Daleszycach, pani Teresa Rzepecka i Barbara Satro – wicedyrektorki ZSP, Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury pan Norbert Wojciechowski, prezes klubu karate Chikara pan Ernest Miszczyk, sołtys Daleszyc pani Paulina Kotyniewicz  oraz  liczne grono rodziców i dziadków.

Na scenie Gali Talentów pojawiali się młodzi artyści imponujący talentem wokalnym, aktorskim i tanecznym. Nie zabrakło też wirtuozów. Były też pokazy sportowe i akrobatyczne.

Gala była doskonałą okazją do podsumowania wyników różnych konkursów: międzynarodowych, ogólnopolskich, regionalnych i lokalnych.

Po raz pierwszy na Gali Talentów zaprezentował się lokalny i utytułowany  zespół „Kryształki” oraz zespół „Mażoretki”. Na uwagę zasługuje fakt, iż w tych formacjach występują w zdecydowanej większości uczniowie naszej szkoły.

Gala była spektakularnym widowiskiem różnorodnych talentów, a pomysł i sposób ich prezentacji podkreślił dodatkowo artystyczną  jakość pasji naszych uczniów i uwidocznił radość, jaką dzieci z niej czerpią.

Gratulujemy wszystkim laureatom i artystom, którzy zdobyli nasze serca odwagą i talentem.

Do zobaczenia za rok!

ZSP Daleszyce