Zamiast wytartego trawnika, uczniowie dostaną całoroczną murawę i wszelkie akcesoria, które ułatwią i uprzyjemnią im szlifowanie sportowych pasji. Przy Szkole Podstawowej w Niestachowie oraz w sąsiedztwie świetlicy i przedszkola w Cisowie niebawem zacznie się budowa nowych boisk wielofunkcyjnych. – Mamy podpisane umowy z wykonawcami, którzy wkrótce wejdą na place budowy, a dzieci i młodzież jeszcze przed końcem roku będą cieszyć się z nowych atrakcji w swoich miejscowościach – mówi burmistrz Dariusz Meresiński.

Boiska będą mieć wymiary ok 30 m na 17 m i nawierzchnię z trawy syntetycznej. Będzie można rozgrywać na nich mecze w mini piłkę ręczną i nożną oraz siatkówkę i tenisa.

- Jestem pewien, że podobnie jak inne boiska w naszej gminie, nowe obiekty również będą chętnie wykorzystywane przez uczniów i innych mieszkańców do rekreacji, organizacji zawodów sportowych i integrowania się młodzieży i osób starszych. Podziękowania dla wiceminister sportu i turystyki Anny Krupki za przychylność w rozpatrywaniu naszego wniosku o dofinansowanie – dodaje burmistrz Dariusz Meresiński.

- Inwestowanie w infrastrukturę sportowo-rekreacyjną jest ważne dla mieszkańców, zwłaszcza dla tych najmłodszych, którym chcemy tworzyć jak najlepsze warunki do rozwoju fizycznego, ale ma to być również motywacja do tego, by wyjść z domu i już nie tylko w komputerze szukać atrakcyjnych form spędzania wolnego czasu – podkreśla Jarosław Machul, radny Rady Miejskiej w Daleszycach. Jak dodaje, w samej szkole i otoczeniu planowane są kolejne prace, które usprawnią i umilą korzystanie z obiektu. – Już latem przebudowany zostanie oddział przedszkolny, dzieci będą miały swoje szatnie, toalety i osobne wejście. Wyremontowanych zostanie też kilka pomieszczeń w starym budynku, a w planach jest również budowa aktywnego przejścia dla pieszych w sąsiedztwie szkoły, co z pewnością będzie miało ogromne znaczenie dla komfortu i bezpieczeństwa naszych uczniów – mówi radny.

Koszt budowy boisk ma wynieść ok. 630 tys. zł. Dofinansowanie do realizacji inwestycji gmina pozyskała z Programu Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej Sportowa Polska.