- Szczegóły
- Odsłony: 12
Drogie dzieci!
20 stycznia rozpoczęły się ferie zimowe w naszym województwie świętokrzyskim. To czas na wielkie przygody. Abyście mogli cieszyć się tym okresem w pełni, przygotowaliśmy kilka ważnych porad, jak spędzić bezpieczne ferie.
Zabawy na świeżym powietrzu – jeśli będziecie jeździć na nartach, pamiętajcie o kasku i przestrzeganiu zasad na stoku. Śnieg to świetna zabawa, ale bezpieczeństwo jest najważniejsze!
Ubierajcie się ciepło - zimowe zabawy mogą być mroźne, więc pamiętajcie o ciepłych ubraniach, rękawiczkach i czapkach. Zróbcie przerwy, aby się rozgrzać!
Bądźcie ostrożni na lodzie – jeśli planujecie zabawy na lodzie upewnijcie się, że jest on odpowiednio dostosowany do zabaw.
Zachowujcie ostrożność w internecie – gdy spędzacie czas online, pamiętajcie aby nie podawać swoich danych osobowych osobom, których nie znacie. Mówcie rodzicom co robicie w sieci.
Bądźcie pomocni i uprzejmi – ferie to czas wspólnej zabawy, więc dbajcie o innych. Pomagajcie sobie nawzajem i dzielcie się radością.
Niech ten czas będzie pełen radości, niezapomnianych przygód i wspaniałych chwil spędzonych z rodziną i przyjaciółmi. Pamiętajcie, aby bawić się bezpiecznie, odkrywać nowe pasje i cieszyć się zimową aurą. Niech śnieg dostarczy Wam wiele radości, a każda chwila spędzona na świeżym powietrzu przyniesie uśmiech na Waszych twarzach!
Życzymy Wam miłych, pełnych zabawy i bezpiecznych ferii. Bawcie się dobrze i korzystajcie z każdej chwili!
- Szczegóły
- Odsłony: 13
Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach Powiatowy Zespół Doradczy w Kielcach zaprasza wszystkich rolników na szkolenie dotyczące ANTYBIOTYKOOPORNOŚCI, ukończenie tego szkolenia jest wymagane dla wszystkich rolników korzystających z dopłat Dobrostan zwierząt we wszystkich jego wariantach niezależnie czy chodzi o : wypas, wybieg czy utrzymywanie na ściółce lub inne. Brak dostarczenia zaświadczenia do ARiMR o ukończeniu szkolenia do 21.03.2025 będzie równoznaczny z odmową płatności.
Szkolenie odbędzie się 05.02.2025 o godzinie 10.00 w OSP Leszczyny
Szkolenie jest bezpłatne.
Prosimy o kontakt w celu potwierdzeniem przybycia - konieczne by wiedzieć ile nr zaświadczeń musimy utworzyć. Brak informacji może skutkować brakiem zaświadczenia. Telefon kontaktowy 41-341-52-44
Ważne by zabrać ze sobą adres e-mail (może być kogoś z rodziny) oraz numer gospodarstwa.
- Szczegóły
- Odsłony: 29
26 stycznia, odbędzie się 33. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W najbliższą niedzielę już od samego rana na ulicach wszystkich miast, miasteczek i wsi w całym kraju będzie można spotkać wolontariuszy WOŚP. Nie inaczej będzie w gminie Daleszyce.
Akcja WOŚP jest bliska sercom mieszkańców gminy Daleszyce, którzy zawsze chętnie się w nią włączają. Doskonale rozumiemy potrzeby szpitali, ponieważ aby ratować zdrowie i życie najmłodszych pacjentów nie wystarczą umiejętności lekarzy, potrzeba też dobrego sprzętu. A Wielka Orkiestra ten sprzęt zapewnia. Dlatego jak co roku, tak i w tym, nie mogło nas zabraknąć w tej ogólnopolskiej akcji.
Finał WOŚP w Daleszycach rozpocznie się o godzinie 15.30 w hali Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Daleszycach. Na scenie zaprezentują nam się lokalni artyści, a także dzieci i młodzież z daleszyckich szkół. O godzinie 17.00 zebrani goście zostaną zaproszeniu do udziału w licytacjach fantów i gadżetów podarowanych przez darczyńców.
Co ważne, nadal można przekazywać przedmioty na licytację. Należy je dostarczać do tymczasowej siedziby Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Daleszycach, który znajduje się w Świetlicy Wiejskiej w Kranowie lub do Urzędu Miasta i Gminy Daleszyce, pok. 304.
Zbiórka potrwa do 24 stycznia!
- Szczegóły
- Odsłony: 107
Gmina Daleszyce liderem, jeśli chodzi o ilość wydanych pozwoleń na budowę domów jednorodzinnych w 2024 roku. Nasza gmina jest najatrakcyjniejszym miejscem do zamieszkania w powiecie kieleckim – wynika z danych Starostwa Powiatowego w Kielcach, za ubiegły rok.
135 pozwoleń, taki wynik pozwolił nam zająć pierwsze miejsce w powiecie pod względem wydanych pozwoleń na budowę domów jednorodzinnych w minionym roku. Druga jest Morawica, a trzeci Masłów. Tam również wydano ponad sto pozwoleń na budowę.
Ponad dwa tysiące pozwoleń na budowę domów w ubiegłym roku wydał Wydział Budownictwa Starostwa Powiatowego w Kielcach, to oznacza, że nadal ludzie migrują do gmin powiatu kieleckiego, które są coraz atrakcyjniejszym miejscem do życia.
O tym, w której gminie mieszkańcy chcą inwestować, decyduje między innymi: bliskość Kielc, nieskażona przyroda oraz dobry dostęp do usług. Wszystkie te warunki spełnia gmina Daleszyce.
- W naszej gminie nie ma formalnych przeszkód do rozwoju budownictwa mieszkaniowego. Do tego cały czas inwestujemy w modernizację dróg oraz stale rozbudowujemy sieć wodno-kanalizacyjną. Wszystko to wpływa na podniesienie atrakcyjności naszych terenów, a także na lepszy komfort życia naszych mieszkańców – mówi burmistrz Dariusz Meresiński.
- Wszystko to przekłada się na stale rosnącą liczbę mieszkańców gminy. Zbliżamy się do liczby 16 000 tysięcy, stale zameldowanych osób i wszystko wskazuje na to, że będzie nas coraz więcej – podsumowuje Burmistrz.
Od wielu lat utrzymuje się tendencja do przenoszenia się z dużych miast na wieś. Według specjalistów trend ten będzie jeszcze trwał. Ma to związek z szybkim rozwojem obszarów wiejskich, rozbudową infrastruktury ułatwiającej dojazd do miasta i niższymi kosztami kupna działek budowlanych.
W związku z powyższym, serdecznie witamy wszystkich nowych mieszkańców naszej gminy i zapraszamy kolejne osoby, które chcą zamieszkać w tak urokliwym miejscu, jakim jest gmina Daleszyce.
- Szczegóły
- Odsłony: 36
Gmina Daleszyce kolejny rok z rzędu zajęła świetne 2. miejsce w powiecie kieleckim oraz 5. w województwie świętokrzyskim w rankingu opracowanym przez Polski Alarm Smogowy oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, dotyczącym realizacji programu „Czyste Powietrze”.
Nasi mieszkańcy złożyli 1635 wniosków o dofinansowanie, z czego 760 zadań zostało już zrealizowanych. Łączna kwota wypłaconych dotacji opiewa na kwotę 27.408.904,12 zł
- Tak bardzo dobry wynik niezmiernie cieszy. Staramy się wdrażać w życie ekologiczne rozwiązania i projekty, które dbają o środowisko naturalne. Rośnie również świadomość naszych mieszkańców, którzy cenią sobie życie w miejscu przyjaznym środowisku i przyrodzie, a to z kolei staje się magnesem, powodującym, że ludzie chcą w naszej gminie zamieszkać i wybudować swój wymarzony dom – mówi burmistrz Dariusz Meresiński.
- Szczegóły
- Odsłony: 28
Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach informuje, że od 20 stycznia 2025 r. w trybie ciągłym, tj. do wyczerpania środków przeznaczonych na daną formę wsparcia rozpocznie się nabór wniosków, dotyczących:
- szkoleń grupowych,
- szkoleń wskazanych przez osoby uprawnione (tzw. Indywidualnych),
- studiów podyplomowych,
Powyższe formy pomocy będą realizowane ze środków Funduszu Pracy oraz ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.
Nadmieniamy, że szkolenia grupowe będą realizowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.
Grupę docelową projektu „Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych i poszukujących pracy III", realizowanego przez Powiatowy Urząd Pracy w Kielcach w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego na lata 2021-2027, Priorytet FESW.10 Aktywni na rynku pracy, Działanie FESW.10.01 – Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych i poszukujących pracy, będą stanowiły:
osoby bezrobotne, pozostające bez pracy, zamieszkujące teren powiatu kieleckiego i zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kielcach, a w szczególności te znajdujące się w trudnej sytuacji na rynku pracy, w tym:
- osoby młode w wieku 18-29 lat, w tym osoby z grupy NEET, osoby samotnie wychowujące dzieci oraz osoby opuszczające pieczę zastępczą;
- osoby po 55 roku życia;
- kobiety,
- osoby z niepełnosprawnościami;
- osoby długotrwale bezrobotne;
- osoby z niskimi kwalifikacjami, bez kwalifikacji;
- osoby sprawujące opiekę nad osobą potrzebującą wsparcia w codziennym funkcjonowaniu oraz powracające na rynek pracy po zakończonym okresie sprawowania opieki;
- reemigranci i imigranci.
Zgodnie z przyjętą definicją, osobą z kategorii NEET jest osoba młoda w wieku do 29 lat, która spełnia łącznie trzy warunki:
- nie pracuje (tj. jest bezrobotna lub bierna zawodowo),
- nie kształci się (tj. nie uczestniczy w kształceniu formalnym w trybie stacjonarnym albo zaniedbuje obowiązek szkolny lub nauki),
- nie szkoli (tj. nie uczestniczy w pozaszkolnych zajęciach mających na celu uzyskanie, uzupełnienie lub doskonalenie umiejętności i kwalifikacji zawodowych lub ogólnych, potrzebnych do wykonywania pracy).
Ze względu na określone w projekcie wskaźniki, konieczne do spełnienia, w pierwszej kolejności wsparciem zostaną objęte osoby:
- długotrwale bezrobotne, tj. osoby pozostające w rejestrze PUP w Kielcach łącznie przez okres ponad 12 miesięcy w okresie ostatnich dwóch lat, z wyłączeniem okresu odbywania stażu;
- osoby młode w wieku 18-29 lat;
- osoby po 55 roku życia;
- osoby niepełnosprawne, tj. osoby posiadające aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności.
Ważne! Zgodnie z „Wytycznymi dotyczącymi projektów z udziałem środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w regionalnych programach na lata 2021-2027", w przypadku wsparcia osób w wieku 18-29 lat udział takiej osoby w projekcie EFS+ powinien być obowiązkowo poprzedzony oceną umiejętności cyfrowych, dokonaną przez doradcę klienta.
Nabór wniosków na wspomniane formy wsparcia zostanie zakończony z chwilą wyczerpania limitu środków przeznaczonych na ten cel.
Wypełnione wnioski przyjmowane będą:
- w Punkcie Obsługi Klienta w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach w godz. od 715 do 1430;
- za pośrednictwem poczty tradycyjnej lub kuriera.
Nabór na szkolenia grupowe prowadzony będzie w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kielcach, ul. Kolberga 4 – pokój nr 28. Przyjmujemy również telefoniczne zgłoszenia chęci udziału w tej formie aktywizacji zawodowej pod nr 041/367-16-84 lub 041/367-16-85.
Aktualne druki wniosków dostępne są w Punkcie Obsługi Klienta Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach oraz na stronie internetowej Urzędu pod linkiem:
https://kielce.praca.gov.pl/-/2436833-dokumenty-szkolenia-i-bony-szkoleniowe
https://kielce.praca.gov.pl/-/2436400-dokumenty-dofinansowanie-studiow-podyplomowych
Szczegółowych informacji udzielą Państwu pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach pod numerami telefonów: : 41-367-16-84, 41-367-16-85.
Jednocześnie informujemy, że w przypadku wejścia w życie nowelizacji ustawy o promocji zatrudniania i instytucjach rynku pracy, wspomniane wcześniej nabory wniosków mogą zostać zawieszone.
O wznowieniu naborów zostaną Państwo poinformowani odrębnym komunikatem.