burmistrzWitam Państwa serdecznie na oficjalnej stronie internetowej Miasta i Gminy Daleszyce, poprzez którą chcemy przybliżyć uroki naszej małej ojczyzny.

Ziemia Daleszycka to jedna z najbardziej atrakcyjnych turystycznie gmin województwa świętokrzyskiego, a jej największym atutem jest nieskażona niczym przyroda. Jest wymarzonym miejscem dla miłośników przyrody, wycieczek szkolnych, zajęć terenowych, a także wycieczek rodzinnych.

Gmina Daleszyce to idealne miejsce dla różnych form wypoczynku: dla amatorów wycieczek pieszych i rowerowych, miłośników sztuk plastycznych, dla których nie brakuje inspirujących plenerów malarskich. Na osoby preferujące sporty ekstremalne czeka w Borkowie Adventure Park. Również w Borkowie w upalne dni, na czystej plaży zażywać można kąpieli słonecznych i chłodzić się w strzeżonym przez ratowników akwenie wodnym, zaś zimą w pobliskim Niestachowie czeka przystosowany zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych sportowców stok narciarski. Liczne imprezy kulturalne i żywe miejscowe tradycje zapewnią Państwu moc niezapomnianych wrażeń.

Ten właśnie trend chcemy wykorzystać stawiając na rozwój turystyki. Do daleszyckiej krainy zapraszają właściciele zajazdów, hoteli i ośrodków wypoczynkowych na wszelkiego rodzaju eventy, szkolenia czy konferencje zaś wiejskim jadłem, wypoczynkiem w siodle czy możliwością uczestniczenia w gospodarskim obrządku kuszą właściciele gospodarstw agroturystycznych.

Gmina Daleszyce za względu na wspaniałą przyrodę, niezwykłe walory urbanistyczne, dobrą infrastrukturę techniczną i bliską komunikację z miastem Kielce jest idealnym miejscem dla rozwoju budownictwa jednorodzinnego. Zapraszam wszystkich inwestorów do budowania tu swoich domów i stałego osiedlania się na naszej pięknej Ziemi Daleszyckiej.


/-/ Dariusz Meresiński
Burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce

Gmina w obiektywie

Komunikaty związane ze zmianą organizacji ruchu

 

 


 

 


 

Informacja nr 8 z dnia 04.04.2019 r.


Informacja nr 7 z dnia 20.02.2019 r.

W związku z otrzymanymi informacjami od firmy Budimex S.A. wykonawcy zadania pn. Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 764 Kielce-Staszów wraz z budową obwodnic miejscowości Suków i Daleszyce, Urząd Miasta i Gminy w Daleszycach informujemy, iż od dnia 28.02.2019 r. zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu w Niwach oraz Widełkach

Treść pism dostępna poniżej:

Czasowa organizacja ruchu — Niwy

Czasowa organizacja ruchu — Widełki


Informacja nr 6 z dnia 18.07.2018 r.

utrudnienia-obwodnicaW związku z otrzymaną informacją od firmy Budimex S.A. wykonawcy zadania pn. Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 764 Kielce-Staszów wraz z budową obwodnic miejscowości Suków i Daleszyce, Urząd Miasta i Gminy w Daleszycach informuje, iż od dnia 23.07.2018 r. do 25.07.2018 r. na odcinku DW764 Cisów - Widełki, prowadzone będą roboty związane z wykonaniem przepustów (od posesji Cisów 118 do mostu na rzece Łukawa). W związku z powyższym w godzinach 8:00 - 15:30 odcinek będzie nieprzejezdny również dla mieszkańców tamtejszych miejscowości oraz pojazdów transportu zbiorowego.

komunikat-cisow


Informacja nr 5 z dnia 10.07.2018 r.

W związku z otrzymaną informacją od firmy Budimex S.A. wykonawcy zadania pn. Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 764 Kielce-Staszów wraz z budową obwodnic miejscowości Suków i Daleszyce, Urząd Miasta i Gminy w Daleszycach informuje, że prace związane z wykonaniem przepustów w dniach od 11.07.2018 r. do 18.07.2018 r., dla których w godzinach od 8:00 - 15:00 konieczne będzie całkowite zamknięcie odcinka Niwy - Cisów, będą realizowane jedynie w dni powszednie.

W soboty i niedziele, jak również w pozostałe dni poza w/w godzinami odcinek będzie przejezdny dla mieszkańców oraz transportu publicznego.


Informacja nr 4 z dnia 09.07.2018 r.

W związku z otrzymaną informacją od firmy Budimex S.A. wykonawcy zadania pn. Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 764 Kielce-Staszów wraz z budową obwodnic miejscowości Suków i Daleszyce, Urząd Miasta i Gminy w Daleszycach informuje, iż od dnia 16.07.2018 r. zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu na drodze gminnej 319007T oraz 319009T zgodnie z zatwierdzonym projektem nr TOR3.2018 - etap 1 i 2. Miejsca skrzyżowań wykonywanej obwodnicy z w/w drogami gminnymi zostaną zamknięte dla ruchu (pole oznaczone na planie sytuacyjnym numerami 3 oraz 7).

Jednocześnie na skrzyżowaniu drogi powiatowej nr 0332T z wykonywanym odcinkiem obwodnicy Daleszyc wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu informująca o wyjeździe z terenu budowy (pole oznaczone na planie sytuacyjnym numerem 5).

mapa-zor


Informacja nr 3 z dnia 05.07.2018 r.

W związku z otrzymaną informacją od firmy FART Sp. z o.o. wykonawcy zadania pn. Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 764 Kielce-Staszów wraz z budową obwodnic miejscowości Suków i Daleszyce, Urząd Miasta i Gminy w Daleszycach informuje, że z dniem 10.07.2018r. planowane jest wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu polegającej na wyznaczeniu objazdu drogą gminną 319003T na czas zamknięcia DP0328T od km 3+645 do km 3+855 w msc. Suków oraz zamknięcia ul. Nad Lubrzanką w Sukowie zgodnie z załącznikiem graficznym.

mapa-sukow-objazd


Informacja nr 2 z dnia 28.06.2018 r.

W związku z otrzymaną informacją od firmy FART Sp. z o.o. wykonawcy zadania pn. Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 764 Kielce-Staszów wraz z budową obwodnic miejscowości Suków i Daleszyce, Urząd Miasta i Gminy w Daleszycach informuje, że z dniem 04.07.2018r. planowane jest wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu polegającej na wprowadzeniu ruchu wahadłowego na odcinku DW764 od km. 3+742 do km. 4+192.

sukow-org-ruchu


Informacja nr 1 z dnia 27.06.2018 r.

W związku z otrzymaną informacją e-mail od firmy BUDIMEX S.A. wykonawcy zadania pn. Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 764 Kielce-Staszów wraz z budową obwodnic miejscowości Suków i Daleszyce, Urząd Miasta i Gminy w Daleszycach informuje, że planowane rozpoczęcie robót rozbiórkowych obiektu mostowego w msc. Widełki tzw. Łukawa nastąpi od 02.07.2018r. Po rozpoczęciu robót rozbiórkowych z uwagi na brak możliwości przejazdu przez ww. obiekt mostowy będzie istniała możliwość objazdu zgodnie z załącznikiem graficznym.

objazd-widelki


Dzisiaj jest: 19 lutego 2020 Imieniny: Arnold, Konrad, Marceli

wybory-prezydenta-logo

odpady-nowe-konto.jpg

odpady2013

info-radca-prawny-www

aplikacja-blisko-baner

esesja logokielce-raj-dla-dzieci-logo

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

11921587