Aktualności PAP Samorząd

Inteligentne oświetlenie w gminie Daleszyce

Inteligentne, dostosowujące się do natężenia ruchu drogowego i warunków pogodowych oświetlenie uliczne jest właśnie montowane na terenie gminy Daleszyce.

Urząd Miasta i Gminy w Daleszyce realizuje projekt pn. „Wsparcie gospodarki niskoemisyjnej poprzez modernizację oświetlenia ulicznego ZIT KOF na obszarze Gminy Daleszyce ”.

W ramach umowy wykonawca wymienia 810 sztuk dotychczasowych opraw oświetleniowych na nowoczesne oprawy w technologii LED oraz instaluje System Inteligentnego Oświetlenia, który umożliwi automatyczną zmianę parametrów oświetlenia, dostosowując je do bieżących wymagań, wynikających ze zmiennych sytuacji drogowych. Systemy Inteligentnego Oświetlenia pozwalają na ograniczenie oświetlenia przy sprzyjającej pogodzie i małym natężeniu ruchu, ale też do wzmocnienia mocy tam, gdzie konieczne jest zapewnienie większej jasności, np. na ruchliwych skrzyżowaniach czy przejściach dla pieszych.

Czytaj więcej...

Szkoła podstawowa w Sukowie w nowych kolorach - termomodernizacja trwa

Ścieżka dydaktyczna i platforma widokowa już wkrótce w naszej gminie

sciezka-dydaktyczna

Ogłoszono przetarg na działanie inwestycyjne polegające na zagospodarowaniu terenu po byłej kopalni kamienia w Daleszycach oraz przy świetlicach wiejskich w Cisowie i Widełkach.

Zadanie ma być zrealizowane w ramach projektu „Budowa platformy widokowej w msc. Daleszyce oraz zagospodarowanie miejsc wokół świetlic wiejskich w msc. Cisów i Widełki, jako zwiększenie efektywności wykorzystania zasobów przyrodniczych KOF na terenie gminy Daleszyce”. Wynikiem planowanych działań będzie powstanie ścieżki dydaktycznej w formie pętli z platformą widokową i trzema przystankami.

Czytaj więcej...

Trwa termomodernizacja budynku gimnazjum w Daleszycach

Jest to kolejny budynek w gminie Daleszyce, który został poddany termomodernizacji. Prace są zaawansowane, dzięki nim będzie cieplej i zarazem oszczędniej.

Termomodernizacja jest receptą na zmniejszenie zapotrzebowania na ciepło i co z tym idzie obniżeniem kosztów ogrzewania budynku przy jednoczesnej poprawie komfortu jego użytkowania. Już w kwietniu ruszy wymiana instalacji centralnego ogrzewania w całym budynku.

Zakres robót budowlanych obejmuje miedzy innymi: docieplenie stropodachu, wykonanie izolacji przeciwwodnej ścian zewnętrznych, renowację ścian cokołów, wymianę stolarki okiennej oraz renowację elewacji co znacznie poprawi ogólny wygląd.

Przypomnijmy, że prace termomodernizacyjne trwają równolegle w szkołach podstawowych w Sukowie i Marzyszu.

Przed nami kolejne inwestycje – umowy podpisano z końcem minionego roku.

podpis-umowyW nowy rok wchodzimy z zapałem do pracy i realizacji kolejnych ważnych inwestycji potrzebnych mieszkańcom gminy. Oprócz inwestycji infrastrukturalnych czy drogowych, mamy cały czas na uwadze także rozwój zaplecza edukacyjnego i rekreacyjnego naszej gminy. Dwie ostatnie umowy podpisane zostały w 2017 roku ( 27 grudnia ) pomiędzy Miastem i Gminą Daleszyce oraz Urzędem Marszałkowskim

Pierwsza z nich to „Budowa platformy widokowej w msc. Daleszyce oraz zagospodarowanie miejsc wokół świetlic wiejskich w msc. Cisów i Widełki jako zwiększenie efektywności wykorzystania zasobów przyrodniczych KOF na terenie Gminy Daleszyce”. Kolejny projekt to „Modernizacja i doposażenie ośrodka prowadzącego działalność edukacji ekologicznej w miejscowości Widełki na terenie Gminy Daleszyce”.

Przed nami teraz realizacja tych inwestycji - kalendarz zadań na 2018 rok wypełni się zatem bardzo szybko!


Dzisiaj jest: 24 czerwca 2018 Imieniny: Danuta, Emilia, Jan

odpady2013

jpk vat x

aplikacja-blisko-baner

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Odnawialne Źródła Energii (OZE)

oze

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Stacja Meteorologiczna przy Gimnazjum im. Jana Pawła II w Daleszycach

pogoda-gimnazjum

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Pogoda Daleszyce z serwisu

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

tpzd logo

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

11210029