Święto Niepodległości w naszych szkołach

 

Zdalne akademie w starszych klasach i lekcje o symbolach narodowych w przedszkolach – tak w tym roku uczniowie z gminy Daleszyce świętowali 102. rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Choć wszystkie szkoły z końcem października opustoszały z powodu stanu epidemii, to tradycji stało się zadość i nauczyciele z uczniami, jak co roku, przygotowali obchody święta, które w dobie pandemii miało wyjątkowy charakter. 11 listopada na stronach internetowych szkół ukazały się zdjęcia i filmy prezentujące prace uczniów. W funkcjonujących wciąż stacjonarnie przedszkolach i żłobku maluchy również poznawały symbole narodowe, historię i tradycje swojej ojczyzny.

Wirtualny program artystyczny upamiętniający 102. rocznicę odzyskanie przez Polskę Niepodległości przygotowali m.in. uczniowie i nauczyciele szkoły podstawowej w Sukowie. Można go obejrzeć pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=TQeMT_vzLa0

Z wyzwaniem z okazji Narodowego Święta Niepodległości mogli się zmierzyć uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Marzyszu: - Spróbujcie swoich sił w pokoju zagadek. Wasza misja to pomoc w drodze DO NIEPODLEGŁOŚCI. Sprawdź, czy możesz ramię w ramię z Józefem Piłsudskim, Romanem Dmowskim i Ignacym Janem Paderewskim postawić się mocarstwom i dołożyć swoją cegiełkę w walce o wolną Polskę – zachęcali do wirtualnej zabawy nauczyciele. Link do zagadek: https://view.genial.ly/5fa820e7316b3b0cf52da90c/interactive-content-do-niepodle...

Starsi uczniowie świętowali wirtualnie, tymczasem w najmłodszych oddziałach szkolnych w przeddzień 11 listopada rozbrzmiewał Hymn Polski, powiewały biało-czerwone chorągiewki, był nawet biało-czerwony pokaz mody. „Nie zabrakło także okolicznościowych piosenek wyrażających dumę z faktu, że przyszło nam żyć w „kraju nad Wisłą". W dniu święta, dokładnie o godzinie 11:11 wiele szkół wspólnie „stanęło do hymnu", biorąc udział w ogólnopolskiej akcji. „Pamiętamy" – podkreślały całe szkolne społeczności, zdając relacje na swoich stronach internetowych z tradycyjnych, choć przecież ograniczonych do minimum uroczystości. „Nasi przodkowie przechodzili wiele lekcji radzenia sobie w ekstremalnie trudnych okolicznościach. Wystarczy wymienić rozbiory, zabory, zrywy niepodległościowe, wojny światowe... Szczególną rolę odgrywał zawsze patriotyzm. Budowały go zagrzewające do działania pieśni, dzieła literackie, wspomnienia bohaterstwa w boju, opowieści o cierpieniu i śmierci za ojczyznę. Na takim fundamencie powstała również wirtualna akademia z okazji 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Daje ona nadzieję na lepsze czasy" – podsumowali tegoroczne świętowanie wychowawcy z gminy Daleszyce.

 


Dzisiaj jest: 1 grudnia 2020 Imieniny: Natalia, Blanka, Eligiusz

logo-korpus

zakladka-koronawirus2-www

odpady2013

info-radca-prawny-www

aplikacja-blisko-baner

esesja logokielce-raj-dla-dzieci-logo

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

12327316