Ważna inwestycja w Daleszycach

Jest dofinansowanie do rozbudowy ulicy Kilińskiego. Przetarg na wykonanie drogi zostanie ogłoszony w przyszłym tygodniu.

Mieszkańcy Daleszyc doczekają się ważnej inwestycji. Gmina Daleszyce otrzyma dofinansowanie do rozbudowy ulicy Kilińskiego. O przyznaniu środków rządowych dla tego działania zapewniła 13 listopada w Daleszycach pani wiceminister sportu Anna Krupka. Ulica ma być gotowa w ciągu roku.

Rozbudowa ulicy Kilińskiego to długo oczekiwana przez mieszkańców inwestycja. Gmina Daleszyce rozpoczęła starania o jej realizację już przed kilkoma latami, zlecając przygotowanie dokumentacji projektowej i wnioskując o dofinansowanie kosztów budowy. Całkowity koszt inwestycji (zgodnie ze złożonym wnioskiem) to 2,5 mln zł, wstępnie przyznano dla tego zadania 700 tys. zł dofinansowania, ale ostatecznie ma ono zostać zwiększone do 1,7 mln zł.

- To jest bardzo dobra i ważna wiadomość dla mieszkańców Daleszyc. Przebudowa ulicy Kilińskiego zostanie wsparte w ramach Funduszu Dróg Samorządowych i jest to znaczące dofinansowanie. Jestem przekonana, że dzięki temu będzie można tutaj wygodniej i bezpieczniej się przemieszczać. Wiem od pana burmistrza, że mieszkańcy czekali na tą inwestycję już co najmniej kilkanaście lat. To jest arteria w pobliżu rynku, więc nie chodzi tylko o ułatwienie komunikacji, ale też o poprawę estetyki tego miejsca – dodała Anna Krupka.

- Opłaca się być cierpliwym – podkreślił burmistrz Dariusz Meresiński. – Przy zaangażowaniu pani wiceminister udało się zdobyć dofinansowanie dla tej inwestycji, dzięki czemu szybko będzie mogła zostać zrealizowana. Droga była w fatalnym stanie, to jedna z ostatnich ulic w naszym mieście, która tak pilnie wymagała naprawy. Przebudowa poprawi bezpieczeństwo mieszkańców i sprawi, że będzie się tu lepiej żyło – dodał burmistrz.

W zakres prac wejdzie nie tylko przebudowa drogi asfaltowej o długości 650 metrów i poszerzenie jej do szerokości 5,5 metra oraz budowa dwumetrowego chodnika, ale również wymiana sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, wymiana oświetlenia ulicznego i wykonanie kanalizacji deszczowej.

Już w przyszłym tygodniu ma zostać ogłoszony przetarg na wykonanie inwestycji, prace budowlane mają potrwać do końca listopada przyszłego roku.


Dzisiaj jest: 1 grudnia 2020 Imieniny: Natalia, Blanka, Eligiusz

logo-korpus

zakladka-koronawirus2-www

odpady2013

info-radca-prawny-www

aplikacja-blisko-baner

esesja logokielce-raj-dla-dzieci-logo

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

12327250