Przedszkolaki uczciły Dzień Niepodległości

Wszystkie dzieci – duże, małe
losy kraju znają doskonale.
Naszą Polskę na lat wiele
rozerwali nieprzyjaciele.

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszego kraju. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do Ojczyzny, ziemi rodzinnej. Wpajamy szacunek dla polskich symboli narodowych. Uczestnicząc w projekcie „Piękna Nasza Polska Cała” przez cały rok realizujemy zadania, które mają na celu kształtowanie postaw patriotycznych, uwrażliwienie na piękno, folklor i tradycje Polski.

Z okazji 102 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, dzieci z Przedszkola w Daleszycach oraz Punktów Przedszkolnych z Cisowa i Widełek, recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki oraz tańczyły.

10 listopada wszystkie przedszkolaki ubrane były odświętnie i uroczyście, a na ich piersiach widniały kokardy narodowe. Punktualnie o godzinie 11:11 z każdej sali rozlegał się dźwięk śpiewanego przez dzieci hymnu Polski. W ten sposób nasze przedszkole wzięło udział w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła do hymnu”.

Był to bardzo radosny dzień w przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie w pamięci naszych „Małych Polaków”. Zapraszamy do obejrzenia filmu, za który należą się szczególne podziękowania tatusiowi Dorotki, jednej z wychowanek naszego przedszkola - panu Tomaszowi Kłosowiczowi z Prestiż HD.

Anna Harabin
Lucyna Kosmala
nauczyciele ZSP w Daleszycach

Film na stronach:
FILM 1,
FILM 2.


Dzisiaj jest: 1 grudnia 2020 Imieniny: Natalia, Blanka, Eligiusz

logo-korpus

zakladka-koronawirus2-www

odpady2013

info-radca-prawny-www

aplikacja-blisko-baner

esesja logokielce-raj-dla-dzieci-logo

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

12327317