„Niepodległa do hymnu” w Daleszycach

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Daleszycach dołączyła do ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do hymnu". W tym ważnym wydarzeniu wzięli udział pracownicy biblioteki publicznej i szkolnej, uczniowie oraz nauczyciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Daleszycach. W ten sposób uczczono tegoroczne Narodowe Święto Niepodległości.

Trudna sytuacja epidemiczna w kraju i związane z nią rządowe obostrzenia sprawiły, że tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości odbywały się w znacznie okrojonej formie. Zabrakło w tym roku dużych uroczystości, wspólnego przemarszu, brakowało też akademii szkolnych, które zwykle przy tej okazji były organizowane – wiele z nich zostało przygotowanych w zupełnie nowej formule, za pośrednictwem internetu.

Naprzeciw tym wyjątkowym okolicznościom wyszła Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Daleszycach. Jej pracownicy wraz z pracownikami biblioteki szkolnej, a także z uczniami i nauczycielami ZSP w Daleszycach nagrali wykonanie Mazurka Dąbrowskiego w ramach ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do hymnu". Film został opublikowany na Facebooku biblioteki publicznej.

- Bardzo doceniam tego typu inicjatywy, szczególnie w tak trudnym czasie przymusowej izolacji. Narodowe Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada jest symbolem odzyskania przez nasz kraj wolności po 123 latach niewoli. Corocznie tego dnia oddajemy hołd tym, którzy bronili i tworzyli odrodzone w listopadzie 1918 roku Państwo Polskie. Jest to nasz obowiązek wobec tych, którzy w obronie polskości oddali to, co najcenniejsze, swoje życie. Dlatego dziękuję za tę inicjatywę każdemu, kto się w nią zaangażował – powiedział Dariusz Meresiński, burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce.

Przypomnijmy, ogólnopolska akcja „Niepodległa do hymnu" została zainicjowana przez Biuro Programu „Niepodległa" w 2018 roku, kiedy obchodziliśmy okrągły, setny jubileusz odzyskania przez Polskę niepodległości. Polega na wspólnym odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego w samo południe 11 listopada. W tym roku organizatorzy akcji namawiali, aby ze względu na sytuację epidemiczną w kraju śpiewać w kameralnym gronie, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa sanitarnego.

Agnieszka Olech


Dzisiaj jest: 1 grudnia 2020 Imieniny: Natalia, Blanka, Eligiusz

logo-korpus

zakladka-koronawirus2-www

odpady2013

info-radca-prawny-www

aplikacja-blisko-baner

esesja logokielce-raj-dla-dzieci-logo

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

12327284