„Razem zdrowo i bez alkoholu” – za nami daleszycki spotkanie promujące życie w trzeźwości

15 sierpnia na rynku w Daleszycach odbyło się rodzinne spotkanie plenerowe z masą atrakcji. Hasłem spotkania był zdrowy tryb życia w trzeźwości. Nie zabrakło też dużej dawki wiedzy o profilaktyce przeciwalkoholowej.

Spotkanie plenerowe „Razem zdrowo i bez alkoholu" rozpoczęło się o godzinie 15.00 na rynku w Daleszycach, które popularyzowało życie w trzeźwości zorganizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Daleszyckiej oraz Koło Gospodyń Wiejskich Widełczanki, i zostało dofinansowane przez Urząd Marszałkowski w Kielcach.

- Postanowiliśmy napisać projekt, na który udało się nam pozyskać wsparcie finansowe.

W ramach jego realizacji chcieliśmy zwrócić uwagę na ważne problemy społeczności. Poprzez dzisiejsze spotkanie chcemy promować życie bez alkoholu, pokazać, że można się bez niego dobrze bawić i świetnie funkcjonować na co dzień – powiedziała Alicja Furmanek prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Daleszyckiej.

W spotkaniu patronowali wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Renata Janik, a także burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce Dariusz Meresiński. Wspólnie z prezes TPZD Alicją Furmanek powitali gości, a najmłodszych uczestników wyjątkowego pikniku częstowali cukierkami. – Bardzo dziękuję Towarzystwu Przyjaciół Ziemi Daleszyckiej i KGW Widełczanki za cenną inicjatywę zrealizowaną na rzecz lokalnego społeczeństwa oraz zaproszenie mnie do uczestnictwa. Uważam, że warto wspierać wszelkie wydarzenia, które promują zdrowy tryb życia i pokazują co jest złe, a co dobre. Zaplanowano tu wiele prelekcji prowadzonych przez policjantów inspekcje pracy, strażaków i ratowników medycznych, którzy zwracali uwagę na skutkach między innymi picia alkoholu. Wiedza w tym obszarze jest bardzo cenna – podkreśla wicemarszałek Renata Janik.

W programie wydarzenia znalazło się wiele atrakcji. Były wystawy sprzętu strażackiego i policyjnego, a także pokazy ratownictwa medycznego. Chętni mogli zwiedzić karetkę, a także założyć alko-gogle i przekonać się na własnej skórze, jak widzi świat pijany kierowca.

W pobliżu stanęły stoiska informacyjne dla dorosłych, a dla dzieci miasteczko ruchu drogowego. Odbywały się też liczne konkursy tematyczne z atrakcyjnymi nagrodami. Na gości czekały pyszne kiełbaski z grilla i żurek. W programie artystycznym wystąpił Marek Fijałkowski – wokalista byłego zespołu „Arianie".

Jest żurek, bułeczki z jagodami, atrakcje dla dzieci. Przedstawiciele policji, straży pożarnej, inspekcji pracy i pogotowia tłumaczą jak zdrowo oraz trzeźwo żyć. Policjanci opowiadają o skutkach picia przez kierowców, mówią o wypadkach i zdarzeniach drogowych. Strażacy pokazują, w jaki sposób ratują ludzi po wypadkach przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Przedstawiciel inspekcji pracy w Kielcach zwrócił uwagę na bezpieczeństwo pracy i dzieci w gospodarstwach rolnych. Pani Teresa Śliwa z Miejsko Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przekazała informacje o działaniu komisji i formach wsparcia dla osób zainteresowanych pomocą w wychodzeniu z nałogu Ta wiedza jest bezcenna – podsumowała Alicja Furmanek prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Daleszyckiej.

Do grona współorganizatorów spotkania dołączyli: Komenda Miejska Policji i Okręgowy Inspektorat Pracy w Kielcach oraz Miejsko Gminny Ośrodek Kultury i Ochotnicza Straż Pożarna w Daleszycach. Patronat medialny przyjęła Internetowa Telewizja Daleszyce. Spotkanie „Razem zdrowo i bez alkoholu" było dofinansowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego oraz sponsorowane przez Zakład Masarniczy Henryki Zychowicz w Daleszycach i Piekarnię „Siwonia" w Borkowie.

W ramach projektu zaplanowano jeszcze w sierpniu drugie spotkanie z psychologiem dla kierowców pojazdów samochodowych oraz mini kurs ratownictwa medycznego z certyfikatem.

Agnieszka Olech


Dzisiaj jest: 1 grudnia 2020 Imieniny: Natalia, Blanka, Eligiusz

logo-korpus

zakladka-koronawirus2-www

odpady2013

info-radca-prawny-www

aplikacja-blisko-baner

esesja logokielce-raj-dla-dzieci-logo

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

12327327