Dla bezpieczeństwa i wygody. Kolejne inwestycje drogowe w gminie Daleszyce

Postępują remonty dróg w gminie Daleszyce. Obecnie prace trwają przy przebudowie ciągów komunikacyjnych na terenie Szczecna, Marzysza i Sukowa-Modrzewie, poprawił się też wjazd do Daleszyc ulicą Kościuszki od strony obwodnicy i wyjazd z Sukowa w kierunku Borkowa.

W Szczecnie mieszkańcom już służy fragment nowo wybudowanego chodnika, który jest elementem większego zadania. Będzie ono polegało na przebudowie ponad 700-metrowego odcinka drogi. Jezdnia zostanie poszerzona i wylana nowym asfaltem. Podobne działania realizowane są w Sukowie. Wykonawca przygotował już częściowo teren pod nową nawierzchnię drogi, na półmetku jest budowa jednego z dwóch planowanych w całej miejscowości chodników. W pierwszym etapie prac modernizacją będzie objęty odcinek tzw. Suków-Modrzewie, w kolejnym – drogowcy przeniosą się do Sukowa-Babie. W trakcie przebudowy jest również droga w Marzyszu Drugim. Tutaj zadanie także polega na poszerzeniu jezdni i budowie chodnika. Prace zostały już częściowo wykonane.

Gotowe są już także krótsze odcinki innych dróg. Nowa nawierzchnia asfaltowa została położona na fragmencie ulicy Kościuszki, który jest wyjazdem z Daleszyc w kierunku obwodnicy. Podobnie na sukowskiej rogatce poprawił się wyjazd w kierunku Borkowa. W kolejnym etapie tego zadania wymieniona ma zostać nawierzchnia drogi na odcinku od Sukowa-Papierni w kierunku Borkowa, a następnie w kierunku Daleszyc z wyłączeniem drogi przez Słopiec.

Wszystkie zamówienia są realizowane we współpracy gminy Daleszyce ze Starostwem Powiatowym w Kielcach i dofinansowywane w ramach rządowego programu „Fundusz Dróg Samorządowych”.


Dzisiaj jest: 18 stycznia 2021 Imieniny: Piotr, Małgorzata

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

12399771