Klub Sparta Daleszyce z rządowym dofinansowaniem

22 czerwca w hali Zespołu Szkól nr 2 w Kielcach wiceminister sportu Anna Krupka wręczyła promesy na dofinansowanie działalności klubów sportowych z terenu powiatu kieleckiego. Wśród 32 beneficjentów rządowego programu „Klub 2020" znalazł się także UKS Sparta Daleszyce, który otrzymał 15 tysięcy złotych wsparcia finansowego.

Do 128 klubów w województwie świętokrzyskim trafi w sumie prawie 4,5 miliona złotych. W powiecie kieleckim wsparcie rzędu 350 tysięcy złotych otrzymają 32 kluby. – Widzimy potrzeby sportowców i z wielką przyjemnością, po raz kolejny przekazujemy dla nich wsparcie – powiedziała wiceminister Anna Krupka. - Kluby mogą przeznaczyć przyznane w ramach tego wparcia środki zarówno na wynagrodzenia trenerów, zgrupowania, czyli obozy sportowe, jak i sprzęt. Jest to bardzo istotna pomoc dla małych i średnich klubów sportowych, w których często rozpoczynają swoja przygodę sportową nowe talenty, dzięki czemu mają szansę objawić się na szerszej arenie – dodała wiceminister.

Przypomnijmy, w klubie Sparta Daleszyce w grupach młodzieżowych trenuje około 40 dziewczyn. Najmłodsze zawodniczki mają 7 lat, starsze 12-13. Działa tu też grupa seniorek licząca około 30 zawodniczek. Członkinie grup stale rozwijają się pod względem sportowym. - Największym sukcesem klubu Sparta Daleszyce jest to, że wzbudzamy zainteresowanie dziewcząt piłką nożną. Jeśli chodzi o wyniki sportowe, dziewczyny w minionym sezonie awansowały do pierwszej ligi. Seniorki z powodzeniem biorą udział w rozgrywkach piłki nożnej plażowej. W przyszłym tygodniu wybieramy się na Puchar Polski do Gdańska i będą to jednocześnie eliminacje do Mistrzostw Polski - poinformował Marcin Wengorski, trener i prezes UKS Sparta Daleszyce.

Pozyskane środki z programu „Klub 2020" zostaną przeznaczone na zakup niezbędnego sprzętu. – Cieszę się, że klub Sparta Daleszyce otrzymał wsparcie finansowe. Te środki z pewnością będą dobrze wykorzystane, bo inwestowanie w dzieci i młodzież to dobra inwestycja – podsumował Dariusz Meresiński, burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce.

Agnieszka Olech


Dzisiaj jest: 14 sierpnia 2020 Imieniny: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz

wybory-prezydenta-logozakladka-koronawirus2-www

odpady-nowe-konto.jpg

odpady2013

info-radca-prawny-www

aplikacja-blisko-baner

esesja logokielce-raj-dla-dzieci-logo

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

12176210