Gmina Daleszyce otrzymała dofinansowanie dla czterech linii autobusowych. Już wkrótce więcej połączeń komunikacyjnych!

Już w lipcu w gminie Daleszyce zaczną działać nowe linie autobusowe. Samorząd pozyskał na ten cel znaczące dofinansowanie rządowe. Zostało ono przyznane w ramach Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej. Środki pozwolą w znaczny sposób zmniejszyć problem wykluczenia komunikacyjnego niektórych miejscowości.

Samorząd gminy Daleszyce pozyskał na utworzenie nowych linii komunikacyjnych znaczące dofinansowanie rządowe, które wyniesie 200tys. zł. Stosowna umowa w tej sprawie została podpisana 22 czerwca w Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach. - Wykluczenie komunikacyjne, czyli brak połączeń autobusowych w obrębie gmin, czy też powiatów, o którym wielokrotnie słyszałem od mieszkańców wielu gmin naszego województwa, to bardzo niekorzystne dla życia mieszkańców i rozwoju obszarów zjawisko, bo jak inaczej nazwać sytuację, w której nie ma jak dojechać do szkoły, na studia czy do pracy. W końcu udało nam się ten problem rozwiązać – mówił podczas spotkania Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz.

Wiceminister Anna Krupka podkreślała, że niezwykle istotne jest to, aby mieszkańcy mogli łatwiej dojechać nie tylko do dużego miasta, ale też łatwiej przemieszczać się w obrębie swojej gminy. – Chcemy, aby mieszkańcy bez problemu mogli dotrzeć do lekarza, urzędu i do pracy, a uczniowie do szkół i uczelni – zaznaczyła wiceminister Anna Krupka.

W gminie Daleszyce powstaną cztery nowe linie autobusowe. Jedna z nich będzie prowadziła z Trzemosnej przez Borków, Marzysz i Suków do Kielc. Druga trasa połączy Mójczę, Suków, Kranów, Daleszyce i zapewni powrót tą samą trasą do Kielc. Kolejna linia to: Widełki, Cisów do Daleszyc, następnie przez Borków do Kielc. I ostatnia trasa połączy Sieraków, Smyków, Daleszyce i Brzechów z Kielcami. – Nowe linie autobusowe będą znacznym ułatwieniem dla niezmotoryzowanych mieszkańców gminy. Cieszę się, że udało nam się pozyskać na ich utworzenie dofinansowanie zewnętrzne. Zamierzamy w trybie pilnym ogłosić przetarg dla wykonawców usługi i liczymy na to, że już w lipcu autobusy pojadą wyznaczonymi trasami – powiedział tuż po podpisaniu umowy na dofinansowanie Dariusz Meresiński, burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce.

Agnieszka Olech


Dzisiaj jest: 14 sierpnia 2020 Imieniny: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz

wybory-prezydenta-logozakladka-koronawirus2-www

odpady-nowe-konto.jpg

odpady2013

info-radca-prawny-www

aplikacja-blisko-baner

esesja logokielce-raj-dla-dzieci-logo

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

12176197