Uroczyste obchody Święta Niepodległości

11 listopada mieszkańcy gminy Daleszyce uczcili 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Obchody Święta Niepodległości rozpoczęły się zbiórką przed remizą Ochotniczej Straży Pożarnej w Daleszycach. Następnie zebrani przemaszerowali na rynek w Daleszycach pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie delegacje złożone z przedstawicieli samorządu, jednostek organizacyjnych, szkół i instytucji złożyli wiązanki kwiatów upamiętniając w ten sposób poległych. W uroczystych obchodach wzięli udział Radny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Grzegorz Gałuszka, Wicestarosta Kielecki Tomasz Pleban, Radna Rady Powiatu Kieleckiego Anna Kosmala, Burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce Dariusz Meresiński, Przewodniczący Rady Miejskiej w Daleszycach Rafał Siwonia, radni miejscy, sołtysi oraz księża na czele z księdzem dziekanem Tadeuszem Cudzikiem, a także mieszkańcy naszej gminy.

O godzinie 10.00 w kościele parafialnym w Daleszycach została odprawiona msza święta w intencji Ojczyzny. Po jej zakończeniu kolumna marszowa udała się pod obelisk na cmentarzu w Daleszycach, gdzie został odczytany apel poległych. Tu także delegacje złożyły wiązanki kwiatów.

– 11 listopada to symboliczna i bardzo ważna dla każdego Polaka data. Tego dnia oddajemy hołd wszystkim, którzy walczyli za naszą wolność. Cieszę się, że tak wiele osób przybyło na dzisiejszą, przepiękną, patriotyczną uroczystość. To pokazuje, jak wielką wagę przywiązujemy do ważnych dla Polski i Polaków wydarzeń. Poprzez takie spotkania tworzymy wspólnotę obywatelską, patriotyczną, która rozumie, że wolność nie jest nam dana raz na zawsze. Musimy o nią zabiegać i pielęgnować, żeby nie tylko obecne pokolenia, ale i przyszłe, nadal mogły żyć w wolnej Polsce – podkreślał Dariusz Meresiński, burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce.

Organizatorami wydarzenia byli: Burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce Dariusz Meresiński oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Daleszycach.

Mateusz Fąfara


Dzisiaj jest: 2 lipca 2020 Imieniny: Jagoda, Urban, Otton

wybory-prezydenta-logozakladka-koronawirus2-www

odpady-nowe-konto.jpg

odpady2013

info-radca-prawny-www

aplikacja-blisko-baner

esesja logokielce-raj-dla-dzieci-logo

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

12109726