IV Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych

10 listopada br. po raz czwarty Urząd Miasta i Gminy Bodzentyn wraz z tamtejszym Centrum Kultury i Turystyki oraz Zespołem Szkolno – Przedszkolnym zorganizował Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych.

Głównym celem festiwalu jest popularyzacja wśród społeczeństwa twórczości muzycznej o tematyce patriotycznej, integracja wokół tematu Ojczyzny przy okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, edukacja historyczna, poszukiwanie dawnych, zapomnianych już pieśni, utrwalanie najczęściej wykonywanych i popularyzacja nowych utworów o treści patriotycznej.

W hali sportowej dawnego budynku Gimnazjum zaprezentowało się łącznie około 500 uczestników. Zaprezentowali oni po jednym utworze o tematyce patriotyczno -niepodległościowej w pięciu kategoriach: zespoły – dorośli, chóry, soliści – dorośli, zespoły dziecięce i młodzieżowe oraz soliści - młodzież szkolna. Gminę Daleszyce po raz pierwszy w historii tego przeglądu reprezentowały cztery zespoły ludowe: Dalmarjanki z Daleszyc, Zespół Pieśni Ludowej z Marzysza, Męski Zespół Śpiewaczy „Kumotry” a także Zespół Śpiewaczy „Wesołe Gosposie” z Widełek oraz Chór Miejski ”Michael”.

Wszyscy artyści zaprezentowali wysoki poziom wykonania dlatego, też komisja konkursowa miała niezwykle trudne zadanie wyłonienia laureatów. Miło nam poinformować, że w wyniku burzliwych narad, jury II miejsce w kategorii zespołów – dorośli przyznało Zespołowi Pieśni Ludowej z Marzysza, takie samo miejsce na podium w swojej kategorii zdobył Chór Miejski „Michael”.

Laureatom jeszcze raz gratulujemy, wszystkim artystom dziękujemy za reprezentowanie gminy Daleszyce, a organizatorom za zaproszenie i gościnność.

MGOK Daleszyce


Dzisiaj jest: 7 lipca 2020 Imieniny: Cyryl, Metody, Estera

wybory-prezydenta-logozakladka-koronawirus2-www

odpady-nowe-konto.jpg

odpady2013

info-radca-prawny-www

aplikacja-blisko-baner

esesja logokielce-raj-dla-dzieci-logo

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

12117475