Obwodnica Daleszyc i Sukowa uroczyście otwarta!

31 października oficjalnie oddano do użytku nowo wybudowaną i długo wyczekiwaną przez mieszkańców gminy Daleszyce obwodnicę. Droga wojewódzka nr 764 została uroczyście otwarta punktualnie w samo południe w miejscowości Niwy. Jak na tak ważny moment przystało, nie mogło zabraknąć symbolicznego przecinania wstęgi. Od tej chwili kierowcy mogą już korzystać z bezpiecznej i komfortowej drogi.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych i rządowych, instytucji i firm, a także mieszkańcy województwa. Na otwarcie drogi przybyli między innymi: Senator Krzysztof Słoń, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski, Przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Pruś, Dyrektor Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Damian Urbanowski, Radny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Grzegorz Gałuszka, Starosta Powiatu Kieleckiego Mirosław Gębski wraz z Wicestarostą Tomaszem Plebanem, Radna Rady Powiatu Kieleckiego Anna Kosmala, Prezydent Kielc Bogdan Wenta, przedstawiciel PARP Maciej Berliński, Burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce Dariusz Meresiński, a także ksiądz Dziekan Tadeusz Cudzik.

– Otwarcie obwodnicy Sukowa i Daleszyc to wyjątkowy moment dla całej społeczności gminy Daleszyce. Ruch tranzytowy, który był bardzo uciążliwy, do tego przebiegał w pobliżu szkół w Sukowie i Daleszycach, przysparzał wielu niebezpieczeństw, a trzeba podkreślić, że na rynku w Daleszycach zdarzały się wypadki śmiertelne. Nareszcie ruch został wyprowadzony poza teren zabudowany. Mieszkańcy mogą w końcu odetchnąć z ulgą. Dzięki tej zmianie z pewnością poprawi się ich komfort życia i będzie zdecydowanie bezpieczniej – powiedział Burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce Dariusz Meresiński.

Przypomnijmy, wartość ogromnej inwestycji budowy obwodnicy Sukowa i Daleszyc na drodze wojewódzkiej numer 764 opiewa na kwotę rzędu około 140 milionów złotych. Zostały tu wykonane 22 kilometry nowoczesnej i komfortowej trasy wraz z niezbędną infrastrukturą.

– Cała trasa wykonana jest w wysokim standardzie z wieloma obiektami budowlanymi, mostowymi, rondami, ścieżkami rowerowymi, oświetleniem, zatokami autobusowymi. Inwestycja na pewno poprawi bezpieczeństwo w tym rejonie i wpłynie na wspomaganie rozwoju gospodarczego tych terenów – mówił Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski.

– Równolegle do obwodnicy została poprowadzona ścieżka rowerowa o długości 22 kilometrów. Jestem przekonany, że wygodny trakt w połączeniu z pięknymi widokami, z jakich słynie gmina Daleszyce, wzbogaci ją turystycznie. Miłośnicy dwóch kółek z pewnością będą zadowoleni z tak komfortowej i atrakcyjnej widokowo ścieżki rowerowej – dodał senator Krzysztof Słoń.

Inwestycję realizowało kilku wykonawców. Od granicy Kielc do Kranowa drogę budowało konsorcjum świętokrzyskich firm „Fart” i „Trakt”. Z kolei za część budowy od Kranowa do granicy gmin Daleszyce i Raków odpowiadała warszawska firma „Budimex”. Warto dodać, że przedsięwzięcie otrzymało dofinansowanie w ramach unijnego Programu Operacyjnego Polska Wschodnia.

Agnieszka Olech


Dzisiaj jest: 13 lipca 2020 Imieniny: Małgorzata, Ernest, Henryk

wybory-prezydenta-logozakladka-koronawirus2-www

odpady-nowe-konto.jpg

odpady2013

info-radca-prawny-www

aplikacja-blisko-baner

esesja logokielce-raj-dla-dzieci-logo

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

12125934