Aktualności PAP Samorząd

Ogłoszenie - opracowanie "Polityki senioralnej Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego na lata 2020-2030"

Gmina Kielce wraz z 11 partnerskimi gminami Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego realizuje opracowanie „Polityki senioralnej Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego na lata 2020-2030”. Przygotowanie polityki jest oddolną inicjatywą grupy tematycznej ds. polityki senioralnej powołanej przez Komitet Sterujący Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego.

Grupa tematyczna ds. polityki senioralnej określiła potrzebę stworzenia dokumentu, który odpowiadałby na obecne i przyszłe potrzeby zidentyfikowane w obszarze osób starszych.
Dla podjęcia wspólnych działań w celu poprawy jakości i poziomu życia osób starszych dla godnego starzenia się poprzez aktywność społeczną konieczne jest wypracowanie polityki senioralnej w Kieleckim Obszarze Funkcjonalnym a następnie jej realizacja.

W terminie od 6 do 14 listopada br. będzie można wypowiedzieć się na temat projektu dokumentu, wypełniając formularz na stronie:

https://idea.kielce.eu/konsultacje/polityka_senioralna.html

Celem konsultacji jest utworzenie polityki senioralnej dla 12 gmin tworzących Kielecki Obszar Funkcjonalny na lata 2020-2030 która umożliwi podejmowanie na terenie KOF, spójnych działań na rzecz seniorów. Wyniki konsultacji zostaną wykorzystane w pracach nad przygotowaniem ostatecznej wersji polityki senioralnej KOF na lata 2020-2030.

Podsumowaniem konsultacji na temat polityki senioralnej KOF, będzie debata publiczna realizowana w dniu 18 listopada br. w hotelu DAL, sala konferencyjna I piętro, ul. Piotrkowska 12, 25-510 Kielce, w godzinach 16.00-18.00.

Prace nad Polityką senioralną KOF na lata 2020-2030 prowadzone są w ramach dotacji na projekt “Organizacja i funkcjonowanie Biura Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego”, współfinansowanego z Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.”

Załączniki:

- Założenia polityki senioralnej KOF na lata 2020-2030 (DOC)

- Założenia polityki senioralnej KOF na lata 2020-2030 (PDF)


Dzisiaj jest: 17 listopada 2019 Imieniny: Waleria, Salomea, Grzegorz

odpady-nowe-konto.jpgodpady2013

aplikacja-blisko-baner

esesja logokielce-raj-dla-dzieci-logo

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

11792925