Złote Wagi 2019 przyznane

29 września, podczas XIII Daleszyckiego Jarmarku na Św. Michała zostały wręczone nagrody Burmistrza Miasta i Gminy Daleszyce, „Złote Wagi 2019”. Otrzymały je te osoby, które wyróżniły się na tle innych w swojej działalności na rzecz szeroko zakrojonej promocji Miasta i Gminy Daleszyce w różnych obszarach: przedsiębiorczości, twórczości artystycznej i kultury fizycznej.

Nagrody zostały przyznane w czterech kategoriach: Człowiek Roku Junior, Człowiek Roku Senior, Przedsiębiorca Roku oraz Wydarzenie Roku. – Jak co roku chcieliśmy uhonorować tych, którzy bardzo mocno angażują się w bezpośrednią lub pośrednią promocję Miasta i Gminy Daleszyce. Za ich działalność należą się nie tylko słowa uznania, ale też podziękowania. I właśnie te statuetki, które dzisiaj wręczamy są takim podziękowaniem – powiedział Dariusz Meresiński, Burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce.

Człowiek Roku Junior

Tytuł człowieka Roku w kategorii Junior trafił w tym roku do Wiktora Zwierzyńskiego, siedemnastolatka o wielu talentach. Mimo tak młodego wieku może pochwalić się już nie małymi sukcesami. Jego największą pasją jest muzyka i śpiew. Jako swoje największe dokonania wymienia I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Żołnierska Piosenka” organizowanym przez Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych, Wyróżnienie Specjalne w wojewódzkim konkursie „Pasje i Talenty” oraz zakwalifikowanie się do półfinału internetowego ogólnopolskiego konkursu „Śpiewający widzowie”.

Chętnie angażuje się w życie społeczne Daleszyc i okolic. Czynnie bierze udział w wielu wydarzeniach organizowanych przez gminę Daleszyce m.in. Narodowe Czytanie, inaugurację Klubu Wolontariatu i wiele innych. Prężnie działa również przy tutejszym kościele parafialnym. Śpiewa w chórze „Uratowani”, scholii „Effatha” i zespole „Shaken Organs”. Występuje również jako solista.

Rok temu zakończył naukę w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Daleszycach z tytułem Najlepszego Absolwenta. Obecnie uczy się w drugiej klasie VI Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Kielcach i kontynuuje swoją przygodę z muzyką. Pochodzi z Daleszyc, a w ciągu kilkunastu lat swojego życia wyrósł na wiodącą postać w lokalnym społeczeństwie.

Człowiek Roku Senior

Zaszczytny tytuł Człowieka Roku w Kategorii Senior w tegorocznej edycji „Złotych Wag” otrzymała Teresa Klimczak, autorka tekstów, piosenek i przyśpiewek, poetka, a także autorka scenariuszy widowisk obrzędowych. Pasjonatka folkloru, którym w dzieciństwie zaraziły ją babcia i mama. Trzydzieści osiem lat temu założyła jeden z najbardziej utytułowanych zespołów śpiewaczych w województwie Zespół Pieśni Ludowych Marzysz. Zdobyła z nim czterokrotnie główną nagrodę im. Haliny Szelestowej podczas buskich spotkań z folklorem oraz wiele innych nagród na szczeblu powiatowym, wojewódzkim i krajowym.

Teresa Klimczak, to kobieta z pasją, założycielka pięciu zespołów dziecięcych: Borkowskie Jaskółeczki, Przepióreczki z Widełek, Sikorki z Cisowa, Marzyskie Skowronki i Kukułki ze Szczecna oraz pierwszego męskiego zespołu ludowego w gminie - Kumotry. Laureatka nagród: Jawor u Źródeł Kultury, Gloria Artis, oraz zdobywczyni tytułu Gospodyni Roku w ogólnopolskim konkursie w Racławicach.

Przez piętnaście lat pełniła funkcję sołtysa, natomiast w Radzie Miejskiej zasiadała przez dwie kadencje. Dwadzieścia lat pracowała na stanowisku instruktora ds. folkloru. - Muszę przyznać, że nie spodziewałam się tego wyróżnienia. Jestem bardzo wzruszona i zaskoczona. Cieszę się, że moja praca i działania zostały docenione. To dla mnie wielki zaszczyt, wisienka na torcie i ukoronowanie tego, co robię od prawie czterdziestu lat – mówiła Teresa Klimczak.

Przedsiębiorca Roku

Złotą Wagę w kategorii Przedsiębiorca Roku otrzymał Maciej Ławik z Przedsiębiorstwa Wielobranżowego „TIS” ze Szczecna, które od piętnastu lat wznosi budynki. Efekty pracy przedsiębiorstwa można podziwiać m.in. w Szczecnie i Komórkach. Firma realizowała również inwestycje w Łodzi, Jędrzejowie, Starachowicach i wielu innych polskich miastach i gminach. Na początku swojej działalności wykonywała lokale bankowe dla takich firm jak: Millenium, Eurobank i Paribas.

Przedsiębiorstwo zatrudnia dwanaście osób i współpracuje z kilkoma podwykonawcami. Masa zleceń, to efekt zawsze terminowej i solidnej pracy. Firma prężnie prowadzi działalność gospodarczą, a także znacząco wpływa na rozwój Miasta i Gminy Daleszyce.

Wydarzenie Roku

Złotą Wagę za Wydarzenie Roku 2019 otrzymał Uczniowski Klub Sportowy SPARTA Daleszyce. Piłkarki praktycznie z każdego turnieju przywożą złoto. Do największych sukcesów mogą zaliczyć mistrzostwo drugiej ligi kobiet w sezonie 2018/2019, wicemistrzostwo Polski w Beach Soccerze w 2019 roku , zdobycie futsalowego Pucharu Polski, a także pierwszych miejsc w ogólnopolskich turniejach w Głuchołazach i Tarnowie oraz drugiego miejsca w Krakowie. Obecnie godnie reprezentują gminę Daleszyce w rozgrywkach I Ligi Kobiet, jako jedyny zespół z województwa świętokrzyskiego. Zawodniczki klubu zdobywają szereg indywidualnych wyróżnień i nagród, a także są ambasadorkami promującymi kobiecą piłkę nożną na świecie. W 2016 roku występowały w I klubowych mistrzostwach Europy w Beach Soccerze.

- Złote Wagi, to nagroda, która wyróżnia gminę Daleszyce. Samorządowcy z Daleszyc zauważają osiągniecia swoich mieszkańców i doceniają, że na ich terenie mieszka tylu utalentowanych ludzi. Bo przecież od tego jest samorząd, aby tworzył płaszczyznę i dobry klimat dla rozwoju inicjatyw, bo one wrócą do lokalnego środowiska, jako wartościowa działalność w różnych dziedzinach. Nie tylko w gospodarczej, kulturalnej, społecznej, ale w każdej dziedzinie. Mamy tu dziś liderów różnych grup społecznych, przedsiębiorczości, kultury, sportu, czyli tych, którzy w wielu sprawach wspierają samorząd w określonych działaniach. I za to należy im się ogromne uznanie – podsumował senator Krzysztof Słoń.

Agnieszka Olech


Dzisiaj jest: 29 maja 2020 Imieniny: Magdalena, Teodozja, Maria

wybory-prezydenta-logozakladka-koronawirus2-www

odpady-nowe-konto.jpg

odpady2013

info-radca-prawny-www

aplikacja-blisko-baner

esesja logokielce-raj-dla-dzieci-logo

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

12060625