Udana zabawa podczas XIII Daleszyckiego Jarmarku na Św. Michała

Dzień Pierwszy (Sobota)

Dzień Drugi (Niedziela)

Staropolskie obrzędy ludowe, liczne występy artystyczne, pokaz karate i widowisko akrobatyczne, dla odważnych ekstremalne wesołe miasteczko, a dla dzieci plac zabaw i fotobudka i oczywiście na zakończenie koncert gwiazdy wieczoru, zespołu Playboys – te i wiele innych atrakcji zapewnili organizatorzy dwudniowego jarmarku, który odbył się w miniony weekend 28 i 29 września w Daleszycach. Wydarzeniu towarzyszyły stoiska regionalne z pysznymi daniami i świetna zabawa.

Każdego roku Jarmark na Św. Michała organizowany jest z coraz większym rozmachem. – Staramy się, aby kolejne edycje wydarzenia były coraz lepiej dopracowane, żebyśmy mogli wspólnie z mieszkańcami, miło i sympatycznie, spędzić dwa dni weekendu – mówił Dariusz Meresiński, burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce. -

Zaplanowaliśmy dla gości wiele atrakcji, piękne występy i pokazy. Zaprosiliśmy też gwiazdę wieczoru, zespół Playboys. Trzeba tu podkreślić, że dwudniowe święto Daleszyc, to efekt wspólnego działania jednostek samorządu terytorialnego, które połączyły siły. Razem możemy więcej, a owoce tej współpracy widzimy właśnie dziś. Cieszymy się, że mieszkańcy tak licznie odpowiedzieli na nasze zaproszenie i przybyli na jarmark. Serdecznie im za to dziękujemy, bo dla organizatorów największą i najpiękniejszą nagrodą jest to, że mieszkańcy nie zawodzą. Daje nam to mnóstwo pozytywnej energii i mobilizuje, aby w kolejnym roku przygotować się jeszcze lepiej i zapewnić jeszcze więcej atrakcji, aby mieszkańcy byli zadowoleni – dodał burmistrz.

O przebiegu jarmarku opowiedział Norbert Wojciechowski, dyrektor Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Daleszycach. – Jarmark rozpoczął się w sobotę zabawą na ludowo. Muszę podkreślić, że publiczność bardzo dopisała. Wykonawcy również nie zawiedli, ponieważ na scenie zaprezentowały się nie tylko zespoły ludowe, ale też wszystkie Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Daleszyce. Całość zakończyła się zabawą przy muzyce Kapeli Łysogórskiej. Natomiast dziś, w niedzielę mamy wielkie święto, odpust i z racji tego niebywałe widowisko na rynku w Daleszycach. Zaczęliśmy od występu najmłodszych, od mażoretek, poprzez Małe Skrzypeczki, Kryształki i grupę działającą przy MGOPS w Daleszycach. Mamy tu też śląski kabaret i akrobacje na rowerze. Czekamy na występ dwóch zespołów muzyki dance, czyli zespołu Fox i Playboys. Całość zakończy się zabawą pod gwiazdami z DJ – poinformował dyrektor Norbert Wojciechowski.

Pierwszy dzień na ludową nutę

Daleszycki Jarmark na Św. Michała rozpoczął się w sobotę o godzinie 17.00 i upłynął pod znakiem zabawy na folklorystyczną nutę. Zainaugurował go staropolski obrzęd ludowy „Kisenie Kapusty” w wykonaniu Zespołu Śpiewaczego „Marzysz” oraz Męskiego Zespołu Śpiewaczego „Kumotry”. Jednym z punktów programu były występy Kół Gospodyń Wiejskich, zespołów ludowych oraz Chóru Miejskiego „Michael”. Ta część wydarzenia została dofinansowana ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2019. Pierwszy dzień jarmarku zakończył się zabawą z „Kapelą Łysogórską”.

Drugi dzień pełen atrakcji

Druga część jarmarku odbyła się w niedzielę 29 września. W pierwszej kolejności na scenę wkroczył Zespół „Małe Skrzypeczki”. Następnie zebrani mogli bawić się przy muzyce na śląską nutę w wykonaniu duetu „Baba z Chopym”. Wydarzenie uświetnili swoim występem tanecznym „Mażoretki” oraz Zespół Taneczny „Kryształki”. W programie jarmarku znalazło się też widowisko akrobatyczne na rowerze w wykonaniu Piotra Bielaka. – Dziś prezentuję jazdę na rowerze w bardzo nietypowy sposób, czyli akrobacje rowerowe na wesoło. Bo jak rower, to wiadomo, że jest uśmiech na twarzy, a jak jest uśmiech, to musi być też trochę śmiechu. Będzie zatem na wesoło, w humorystyczny sposób – zapowiadał Piotr Bielak.

Zebrani mogli też obejrzeć niezwykle widowiskowy pokaz karate z Klubu Kyokushin „Chikara”. Na zakończenie odbył się koncert Zespołu „Fox” oraz gwiazdy wieczoru, Zespołu „Playboys”, a potem dyskoteka pod gołym niebem.

- Wczoraj mieliśmy możliwość oglądania wspaniałych inscenizacji opartych na naszych świętokrzyskich tradycjach. Przypominałem sobie te sytuacje z dzieciństwa, kiedy u babci kisiliśmy kapustę w beczkach, właśnie w ten sposób ubijaną, tak po prostu. Niezwykłe wydarzenie. Dobrze, że samorząd pielęgnuje te tradycje i skupia ludzi wokół nich. A dziś jest też wyjątkowy dzień, bo zjawiły się tutaj grupy artystyczne i tłumy mieszkańców, aby się wspólnie bawić – mówił senator Krzysztof Słoń

Wesołe miasteczko, plac zabaw i regionalne dania

Organizatorzy wydarzenia zadbali o to, aby każdy z uczestników wydarzenia mógł znaleźć tu coś dla siebie. Najmłodszym zapewnili kolorowy plac zabaw, a najodważniejsi goście jarmarku mogli korzystać z ekstremalnego wesołego miasteczka. Nie lada gratką była też fotobudka. W pobliżu sceny natomiast stanęły liczne stoiska Kół Gospodyń Wiejskich i stowarzyszeń, gdzie można było próbować regionalnych dań. Wydarzeniem towarzyszącym jarmarkowi było wręczenie Nagród Burmistrza Miasta i Gminy Daleszyce „Złote Wagi”.

Organizatorami Daleszyckiego Jarmarku na Św. Michała byli: Urząd Miasta i Gminy Daleszyce, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Daleszycach, Świetlica Integracyjno-Wpierająca Promyczek, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Daleszycach, Miejsko-Gminny Żłobek w Daleszycach i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Daleszycach.

Agnieszka Olech


Dzisiaj jest: 28 maja 2020 Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm

wybory-prezydenta-logozakladka-koronawirus2-www

odpady-nowe-konto.jpg

odpady2013

info-radca-prawny-www

aplikacja-blisko-baner

esesja logokielce-raj-dla-dzieci-logo

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

12060569