Sukcesy indywidualne i drużynowe uczniów z Daleszyc w Wojewódzkich Biegach Przełajowych

Bardzo udany start uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Daleszyc otworzył szkolny sezon sportowy 2019/2020. Dnia 25 września 2019 roku w Strawczynie, odbyły się XXII Wojewódzkie Biegi Przełajowe Zrzeszenia LZS o Memoriał Zdzisława Stawiarza. Na linii startu stanęli zawodnicy z wielu zakątków województwa świętokrzyskiego. Nie zabrakło również sportowców z Daleszyc.

Dziewczęta z klas IV, V i VI miały do pokonania dystans 800 metrów, a ich starsze koleżanki z klas VII i VIII 1000 metrów. Chłopcy z klas IV mieli do pokonania dystans 800 metrów, z klas V i VI 1000 metrów. Biegacze z klasy VII i VIII mieli do pokonania odległość 1500 metrów. Trasa biegu przebiegała w pięknych okolicach zalewu w Strawczynie. Reprezentanci daleszyckiej szkoły byli bardzo dobrze przygotowani do zawodów. Wszyscy, którzy wystartowali, bieg ukończyli i zdobyli cenne punkty dla swojej szkoły.

W klasyfikacji łącznej drużynowej szkół podstawowych, dziewczęta i chłopcy z Daleszyc osiągnęli wielki sukces zajmując III miejsce w województwie. Na tym jednak nie koniec. Indywidualnymi wicemistrzami województwa świętokrzyskiego w swoich kategoriach wiekowych zostali Nikodem Kozub i Franciszek Zychowicz. Trzecie miejsce wywalczył Adrian Kaleta, czwarte Błażej Meresiński, piąte zaś Julian Piątek. Na wyróżnienie zasługuje jeszcze dobry bieg Elizy Pawłowskiej i Kacpra Wasika. Najlepsze szkoły otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy.

Po dekoracji i wspólnych fotografiach, w wyśmienitych humorach wszyscy wrócili do szkoły. Całej „ekipie” należą się wielkie brawa.

Grzegorz Wiącek
Nauczyciel ZSP w Daleszycach


Dzisiaj jest: 28 maja 2020 Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm

wybory-prezydenta-logozakladka-koronawirus2-www

odpady-nowe-konto.jpg

odpady2013

info-radca-prawny-www

aplikacja-blisko-baner

esesja logokielce-raj-dla-dzieci-logo

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

12060602