Aktualności PAP Samorząd

Za nami festyn w Sukowie. Była wspaniała zabawa z akcją charytatywną w tle!

18 lipca na boisku Orlik odbył się piknik, podczas którego zbierano fundusze na rehabilitację mieszkanki Sukowa, Lidii Bazak. Było mnóstwo atrakcji, wspaniała zabawa, niespotykana integracja i iście gorąca atmosfera.

Festyn rozpoczął się punktualnie o godzinie 15:00. Po uroczystym powitaniu gości przyszedł czas na animacje oraz gry i zabawy dla dzieci. O ich dobre humory zadbali profesjonalni animatorzy. Do dyspozycji najmłodszych uczestników pikniku oddano również dmuchane place zabaw, które sprawiły im mnóstwo frajdy. Chętni mogli zakupić lody, watę cukrową oraz popcorn. Animatorzy nie zapomnieli też o dorosłych uczestnikach zabawy. Przygotowali dla nich ciekawe konkursy, którym towarzyszyły salwy śmiechu.

Wydarzeniem towarzyszącym pikniku był drugi Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Daleszyce. Do udziału w nim zgłosiły się wszystkie jednostki OSP z terenu gminy Daleszyce. Rozgrywki przebiegły w duchu rywalizacji fair play, a druhowie, pomimo upalnej pogody, dali z siebie wszystko. Zwycięzcami turnieju zostali strażacy z jednostki OSP w Smykowie.

Niedługo po oficjalnym otwarciu festynu życiem zaczęła tętnić także i piknikowa scena. W pierwszej kolejności wystąpiły dzieci w ramach bloku pod nazwą „Kuźnia talentów”. Zaraz po nich swoje umiejętności muzyczne i wokalne zaprezentowali lokalni artyści. A trzeba podkreślić, że do udziału w wydarzeniu zgłosiły się wszystkie zespoły śpiewacze z terenu gminy Daleszyce: Dalmarjanki, zespół Pieśni Ludowej z Marzysza, Marzyskie Skowronki, Wesołe Gosposie z Widełek, Sukowianki znad Lubrzanki, kapela Świetokrzyska i kapela Łysogórska.

Swój udział w festynie zgłosiło także nadleśnictwo Daleszyce i Wojska Obrony Terytorialnej. Można było podziwiać nie tylko wojskowe samochody, ale też szybkie motory członków Stowarzyszenia CK Riders z Kielc. „Sukowianki znad Lubrzanki” zadbały o podniebienia gości. Na ich stoisku można było skosztować m.in. smakowitą grochówkę, aromatyczne pierogi i pyszne ciasta. Tuż obok druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Sukowa oraz członkowie rady sołeckiej przygotowali grilla, na którym piekli kiełbaski. Warto zaznaczyć, że cały dochód ze sprzedaży dań i przekąsek zostanie przekazany na rehabilitację mieszkanki Sukowa Lidii Bazak. – Miniony festyn jest doskonałym przykładem na to, jak wiele można zrobić działając wspólnie. To już kolejne wydarzenie, jakie organizujemy z akcją charytatywną w tle i po raz kolejny mieszkańcy Sukowa nie zawiedli. Goście chętnie uczestniczyli we wspólnej zabawie jednocześnie pomagając. To było niezapomniane popołudnie – mówiła radna powiatu kieleckiego Anna Kosmala, członkini KGW „Sukowianki znad Lubrzanki”.

Podczas wydarzenia nie mogło zabraknąć burmistrza Miasta i Gminy Daleszyce Dariusza Meresińskiego, który zawsze chętnie włącza się w takie akcje. – To było piękne, gorące popołudnie. Równie gorące jak serca obecnych tu mieszkańców, którzy jednocząc się potrafią wspaniale pomagać wszystkim potrzebującym pomocy. Cieszę się, że jestem częścią tak chętnie integrującego się społeczeństwa – podkreślał burmistrz Dariusz Meresiński. Na festynie obecny był także Grzegorz Gałuszka, były dyrektor Uzdrowiska Krystyna w Busku Zdroju, który niegdyś otoczył opieką rehabilitacyjną chorą Lidię Bazak, mieszkankę Sukowa. To właśnie na jej dalsze leczenie i rehabilitację zbierane są pieniądze.

Spotkanie zakończyło się wspólną zabawą taneczną w rytm muzyki DJ „Jedyny Taki” oraz zespołu Revel. Przybyli goście bawili się wspólnie do późnych godzin wieczornych. Organizatorami wydarzenia byli: Koło Gospodyń Wiejskich „Sukowianki znad Lubrzanki”, OSP Suków, radni Sukowa a także Sołtys wraz z Radą Sołecką.

Agnieszka Olech


Dzisiaj jest: 10 grudnia 2019 Imieniny: Julia, Judyta, Daniel

odpady-nowe-konto.jpgodpady2013

aplikacja-blisko-baner

esesja logokielce-raj-dla-dzieci-logo

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

11824806