Aktualności PAP Samorząd

Uroczysty Dzień Kobiet w Daleszycach

9 marca, panie z terenu gminy Daleszyce uczciły swoje święto. Każda z nich otrzymała żółtego tulipana, a wraz z nim morze serdecznych życzeń. Organizatorzy zadbali też o wrażenia estetyczne pań i przygotowali dla nich ciekawy program artystyczny.

Wydarzenie swoją obecnością uświetnili: senator Krzysztof Słoń, wicestarosta powiatu kieleckiego Tomasz Pleban, radna Rady Powiatu w Kielcach Anna Kosmala, radny sejmiku województwa świętokrzyskiego Grzegorz Gałuszka, burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce Dariusz Meresiński, przewodniczący Rady Miejskiej w Daleszycach Rafał Siwonia, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Daleszycach Norbert Wojciechowski oraz Prezes Świętokrzyskiego Związku Rolników i Organizacji Rolniczych Bogdan Żerniak.

Przybyłych gości, a szczególnie ciepło kobiety, powitał dyrektor Norbert Wojciechowski. Każda z przybyłych pań otrzymała żółtego tulipana. - Dzień Kobiet w Daleszycach każdego roku, już od lat, świętuje się szczególnie. Ośrodek kultury stara się podkreślić to wydarzenie, organizując coroczne spotkanie. W tegorocznej edycji zaplanowaliśmy mini recital Orkiestry Dętej z Daleszyc, a także występy Biesiady Góralskiej – poinformował dyrektor Norbert Wojciechowski.

O pracy z przedstawicielkami płci pięknej opowiedział burmistrz Dariusz Meresiński. - Moja ścieżka zawodowa już od ponad dwudziestu lat prowadzi tak, że w większości spotykam na niej i współpracuję z paniami. I muszę przyznać, że ta współpraca układa się wspaniale, ponieważ kobiety są bardzo dobrymi pracownikami. Są odpowiedzialne i bardzo sumienne - powiedział burmistrz i złożył życzenia wszystkim paniom. - Życzę paniom tego, aby Dzień Kobiet trwał dla nich przez cały rok. Żeby zawsze były kochane, doceniane i tak pięknie uśmiechały się, jak to robią dziś – dodał burmistrz.

Do życzeń dołączył także radny sejmiku województwa świętokrzyskiego, Grzegorz Gałuszka. - Chciałbym podziękować wszystkim paniom za to, że są, za to, co robią i za to, kim my jesteśmy dzięki nim. Bo panie łagodzą obyczaje. Dlatego z okazji ich święta, życzę im przede wszystkim tego, aby realizowały swoje pasje i osiągały zamierzone cele

Jak podkreślił senator Krzysztof Słoń, w tym wyjątkowym dniu należy życzyć kobietom przede wszystkim zdrowia, ale nie tylko. – Życzę również spełnienia w życiu prywatnym i zawodowym oraz poczucia, że to co robią, jest potrzebne, że są doceniane i kochane, a ich kobiecość zauważana na co dzień. Bardzo cieszę się, że są takie spotkania jak to dzisiejsze, bo to podkreśla, jak wielkie znaczenie dla gminy i miasta ma to, że są tu zaangażowane w życie lokalnej społeczności kobiety. Bez pań świat nie miałby tylu barw – dodał senator.

O tym, czego kobiety życzyłyby sobie w dniu ich święta opowiedziała radna Powiatu Kieleckiego, Anna Kosmala. - Oprócz zdrowia, szczęścia i pomyślności życzyłybyśmy sobie samych sukcesów. Życzę też paniom, żeby nigdy nie zapomniały, że życie kobiety składa się z siedmiu etapów, od narodzenia do śmierci. Jest to niemowlęctwo, wiek dziecięcy, a potem tylko młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta i młoda kobieta – żartobliwie mówiła radna, Anna Kosmala.

Wicestarosta Powiatu Kieleckie, Tomasz Pleban podsumował święto kobiet słowami: - Chciałbym życzyć wszystkim paniom, aby każdy dzień ich życia był tak piękny, jak Dzień Kobiet. Natomiast Przewodniczący Rady Miejskiej, Rafał Siwonia dopowiedział, że życie mężczyzn bez kobiet jest jak ogród bez kwiatów. – Czym, by był ogród w którym zabrakłoby najpiękniejszej ozdoby jakimi są kwiaty. Tak samo życie mężczyzn, bez was drogie Panie byłoby puste i bezbarwne.

Agnieszka Olech


Dzisiaj jest: 25 sierpnia 2019 Imieniny: Luiza, Patrycja, Ludwik

utrudnienia-obwodnica

logo-wybory

czyste-powietrzeodpady2013

aplikacja-blisko-baner

esesja logo

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Pogoda Daleszyce z serwisu

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

11688172