Aktualności PAP Samorząd

Dużo emocji w powiatowym turnieju siatkówki w Sukowie

Niezwykle emocjonujący był XI Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Daleszyce, który odbył się 5 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Partyzantów Armii Krajowej Ziemi Kieleckiej w Sukowie.

O zwycięstwo w turnieju, który odbył się po raz jedenasty, rywalizowały cztery drużyny z gmin powiatu kieleckiego oraz dwie reprezentacje gimnazjów z Kielc. Spotkania były zacięte, nie brakowało efektownych akcji. Kibice oglądający zmagania siatkarek na brak emocji z pewnością nie mogli narzekać. Zmaganiom siatkarek z zainteresowaniem przyglądał się Burmistrz Dariusz Meresiński. Życzył drużynom, rywalizującym w tej imprezie, wielu sportowych wrażeń i pozytywnych emocji sportowych. A po zakończeniu rywalizacji nagradzał najlepsze zespoły i wyróżnione zawodniczki. Wręczył im puchary oraz sprzęt sportowy.

Po zwycięstwo w turnieju sięgnęła reprezentacja Integracyjnego Gimnazjum nr 4 w Kielcach, drugie miejsce zajęły dziewczęta z Gimnazjum w Woli Jachowej, na trzeciej pozycji uplasowała się drużyna z Gimnazjum nr 1 w Kielcach. Organizatorzy przyznali wyróżnienia indywidualne. Najlepszą zawodniczką turnieju w Sukowie została Patrycja Wira (Integracyjne Gimnazjum nr 4 w Kielcach), najlepszą atakującą została Zuzanna Tomczyk (Gimnazjum nr 1 w Kielcach), najlepszą rozgrywającą Magdalena Krzysiek (Gimnazjum w Woli Jachowej), najlepsza zagrywająca Alicja Krzysiek (Gimnazjum w Woli Jachowej), najlepszą przyjmującą Katarzyna Kosela (Integracyjne Gimnazjum nr 4 w Kielcach), najlepszą blokująca Aleksandra Szałas (Gimnazjum w Morawicy).

- Turniej odbył się po raz jedenasty, można powiedzieć, że wpisał się już do kalendarza imprez w naszej gminie. Zawsze jest wspaniałym wydarzeniem sportowym i integrującym zawodniczki – przyznał Grzegorz Skowerski, nauczyciel wychowania fizycznego ze szkoły w Sukowie.

- Uczennice gimnazjów z terenu naszej gminy i powiatu chętnie uczestniczą w sportowych zmaganiach. Chcemy też promować wśród nich zdrowy styl życia. – podsumował Burmistrz Dariusz Meresiński.

Organizatorami zawodów byli: Szkoła Podstawowa im. Partyzantów AK Ziemi Kieleckiej w Sukowie, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Daleszycach, Uczniowski Międzyszkolny Klub Sportowy „HARU” w Sukowie, Szkoła Jazdy „TOM” w Kielcach.

Patronat honorowy nad imprezą objęli: Burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Partyzantów AK Ziemi Kieleckiej w Sukowie, Prezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Siatkowej w Kielcach oraz Prezes Szkoły Jazdy „TOM” w Kielcach.

Wyniki XI Powiatowego Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Daleszyce: 1. Integracyjne Gimnazjum nr 4 w Kielcach, 2. Gimnazjum w Woli Jachowej, 3. Gimnazjum nr 1 w Kielcach, 4. Gimnazjum w Morawicy, 5. Gimnazjum w Sukowie, 6. Gimnazjum w Daleszycach.

Mateusz Fąfara


Dzisiaj jest: 25 sierpnia 2019 Imieniny: Luiza, Patrycja, Ludwik

utrudnienia-obwodnica

logo-wybory

czyste-powietrzeodpady2013

aplikacja-blisko-baner

esesja logo

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Pogoda Daleszyce z serwisu

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

11688129