Aktualności PAP Samorząd

Wielki sukces daleszyckich sportowców – liczne wyróżnienia na świętokrzyskiej gali sportu!

Sportowcy z gminy Daleszyce mają nie lada powód do dumy. To właśnie oni otrzymali zaszczytne wyróżnienia w plebiscycie sportowym 2018. Wśród niech jest Sportowiec Roku, Trener Roku, Talenty Roku, a także Drużyna Roku! Śmiało można stwierdzić, że gmina Daleszyce sportem stoi.

1 lutego w Targach Kielce pojawiło się wielkie grono sportowców, a także przedstawicieli biznesu i polityki z całego województwa świętokrzyskiego, ale też spoza jego terenu. W gali podsumowującej Plebiscyt Sportowy 2018 Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu wzięło udział w sumie 700 osób.

Trener Roku

O wielkim sukcesie mogą mówić zarówno zawodnicy KSKS Vento Bike Team, ale też ich trener, Jan Baćkowski. Otrzymał on zaszczytny tytuł Trenera Roku 2018! – Po zakończeniu mojej kariery kolarskiej odpuściłem sport, chciałem odpocząć. W 2015 roku podjąłem jednak wyzwanie poprowadzenia szkółki kolarskiej. Miałem pewne obawy, bo przerwa w sporcie była długa, ale jak się okazuje zupełnie bezpodstawne – powiedział Jan Baćkowski, trener KSKS Vento Bike Team Daleszyce.

Drużyna Roku i Talenty Roku

Jednak to nie koniec sukcesu daleszyckiego klubu kolarskiego, bo drużyna KSKS Vento Bike Team Daleszyce otrzymała tytuł Drużyny Roku 2018, a poszczególni zawodnicy tytuły Talent Roku. Pierwsze miejsce w tej kategorii otrzymała Gabriela Kaczmarczyk.

- Gabriela Kaczmarczyk w tym sezonie wygrywała wszystko co było możliwe – podkreśla Krzysztof Baćkowski, drugi trener KSKS Vento Bike Team Daleszyce. – Było mnóstwo wyścigów, które zakończyła na pierwszych miejscach. Oprócz tego ma na swoim koncie trzy srebrne medale na torze. To zasługuje na bardzo duże wyróżnienie z tego względu, że pierwsza jazda po torze była w środę, a w sobotę już był pierwszy medal. To były ogromne emocje, bo o złoto walczyła na milimetry. Jesteśmy dumni z trenerem Janem i chcemy nadal tak trenować zawodników, aby odnosili kolejne sukcesy – dodał Krzysztof Baćkowski.

Drugie miejsce w kategorii Talent Roku 2018 trafiło do Kuby Dziurskiego, również zawodnika KSKS Vento Bike Team. Trzecie miejsce zajęła zawodniczka tego samego klubu kolarskiego, Roksana Barchan. – To ogromna duma, nie tylko z wyróżnionych dziś zawodników, ale z każdego, kogo szkolimy, bo samych pierwszych miejsc w tym sezonie mieliśmy ponad 200. Były to wyścigi rangi wojewódzkiej, ale też ogólnopolskie, a nawet międzynarodowe. Z każdego wyścigu wróciliśmy z podium. Dzisiejsze wyróżnienia są ukoronowaniem ciężkiej pracy – mówił Krzysztof Baćkowski.

Słowa uznania

Ogromny sukces zawodników i trenera drużyny KSKS Vento Bike Team Daleszyce dostrzegł znany komentator sportowy i redaktor Włodzimierz Rezner. - Jest to fantastyczna drużyna, która zrodziła się z potrzeby kolarskiego serca, bo przecież Janek Baćkowski to jeden z najlepszych polskich kolarzy, który w latach siedemdziesiątych ścigał się z Ryszardem Szurkowskim i wszystkimi wielkimi gwiazdami kolarstwa. Jego syn, Krzysztof też znakomity zawodnik, mistrz Polski juniorów – wspominał Włodzimierz Rezner. - Ja się raduję, że dziś szkolą dzieciaki, które jak się okazuje mają wielki talent. Cieszę się, że ktoś podał im rękę, że Vento wziął ich pod swoje skrzydła i wspiera również finansowo. Rodzi nam się tu na kielecczyźnie potęga kolarstwa w kategoriach młodzieżowych. Jestem przekonany, że niedługo ci młodzi kolarze osiągną jeszcze większe sukcesy. Już dziś mamy w żakach i w młodzikach mistrzów Polski. Brawo Daleszyce, brawo świętokrzyskie – dodał Włodzimierz Rezner.

Sportowiec Roku

Bardzo wysokie trzecie miejsce w kategorii Sportowiec Roku 2018 otrzymała Wioleta Jończyk, biegaczka i trenerka fitness z gminy Daleszyce, a także organizatorka licznych imprez biegowych. - Nagroda jest dla mnie bardzo dużym wyróżnieniem. Jest to także wspaniałe zwieńczenie tego co robię. Czuję ogromną satysfakcję, że zostałam w ten sposób doceniona – mówiła Wioleta Jończyk.

Dumy z osiągnięć rodzimych sportowców nie kryje burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce, Dariusz Meresiński. – Deszcz medali i wyróżnień płynął przez cały sezon do sportowców z gminy Daleszyce. Nominacje i wyróżnienia w plebiscycie są potwierdzeniem tego, że mamy tu ogromne talenty i wielkie diamenty sportu. Gratuluję wszystkim i życzę dalszych sukcesów – podsumował burmistrz Dariusz Meresiński.

Agnieszka Olech


Dzisiaj jest: 25 sierpnia 2019 Imieniny: Luiza, Patrycja, Ludwik

utrudnienia-obwodnica

logo-wybory

czyste-powietrzeodpady2013

aplikacja-blisko-baner

esesja logo

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Pogoda Daleszyce z serwisu

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

11688122