Aktualności PAP Samorząd

Rośnie liczba mieszkańców naszej gminy

wykres-mieszkancy

Zaglądamy do danych dotyczących ewidencji ludności w gminie Daleszyce. Sprawdzamy m.in. jakie imiona dla dzieci wybierano w minionym roku najchętniej.

Stan ludności gminy Daleszyce wyniósł na koniec grudnia 2018 r. dokładnie 15 720 osób czyli o 76 osób więcej niż w roku 2017. Co ciekawe w tym gronie więcej jest kobiet (7 911) niż mężczyzn (7 809). W 2018 roku zmarły 153 osoby. Urodziło się natomiast 172 dzieci: 75 dziewczynek i 97 chłopców. Podobnie jak w ostatnich latach liczba urodzeń w naszej gminie w dalszym ciągu przewyższa liczbę zgonów.

Sprawdziliśmy również jakie imiona najchętniej nadają swoim dzieciom mieszkańcy gminy Daleszyce. Wśród dziewczynek najpopularniejsze były Lena, Hanna i Nikola. Rodzice decydowali się również nadać swoim córeczkom imiona takie jak: Vivienne, Vanessa czy Selena. Jeśli chodzi o chłopców to zdecydowanie najpopularniejsze było imię Franciszek. W tym gronie znalazły się również imiona: Antoni, Jan, Jakub, Ignacy i Ksawery.

Każdy z samorządowców zabiega o to aby mieć jak najwięcej mieszkańców - Dążymy do tego, aby powstawały lepsze warunki do tego aby liczba mieszkańców w naszej gminie każdego roku wzrastała. Ma to duży wpływ nie tylko na budżet ale również na rozwój jak i dobre funkcjonowanie naszej gminy – podsumowuje burmistrz Dariusz Meresiński.

Mateusz Fąfara


Dzisiaj jest: 16 czerwca 2019 Imieniny: Alina, Aneta, Justyna

utrudnienia-obwodnica

wybory-europarlament

czyste-powietrzeodpady2013

aplikacja-blisko-baner

esesja logo

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Pogoda Daleszyce z serwisu

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

tpzd logo

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

11613589