Aktualności PAP Samorząd

Daleszycki Rynek zamienił się w Miejską Plażę!

Kolejne wakacje i znowu plażowanie w centrum Daleszyc – 6 sierpnia zainaugurowano wydarzenie pod hasłem „Piasek, woda i gwiazdy, czyli atrakcje na wakacje!" Były zabawy, konkursy, zmagania sportowe oraz uwielbiane przez dzieci lody.

Jak podkreślił Dariusz Meresiński, burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce, Miejska Plaża podczas ubiegłorocznych wakacji cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, że w tym roku samorządowcy postanowili po raz kolejny zaprosić najmłodszych mieszkańców do wspólnej zabawy. - Drugi rok z rzędu organizujemy Miejską Plażę na Rynku w Daleszycach.

Wszystko po to, aby wyciągnąć dzieci z domów i zaproponować im ciekawe spędzenie wakacyjnego czasu – powiedział burmistrz Dariusz Meresiński. – Mamy tu mnóstwo atrakcji. Jest wielkie wędkowanie, ogromna piaskownica, gry i zabawy, tańce i śpiewanki, a dla ochłody kurtyny wodne i lody. Po męczących szaleństwach zapraszamy dzieci do odpoczynku na leżakach i wspólnego czytania bajek. Cieszę się, że razem z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury, Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną, druhami Ochotniczej Straży Pożarnej oraz pracownikami z Urzędu Gminy udało się stworzyć coś tak fantastycznego na rzecz dzieci i dla dzieci, bo wakacje to przecież ich czas – dodał burmistrz.

Plaża Miejska jest częścią dużego projektu - objazdowych wakacji z Mobilnym Klubem Rodzinnym „m-GOPSIK". - Dwa razy w tygodniu jeździmy naszym mobilnym busem do sołectw w gminie. Byliśmy już w ośmiu miejscowościach. Organizujemy tam konkurencje sportowe, zajęcia plastyczne, czy warsztaty, które mają na celu zaktywizowanie i zmobilizowanie dzieci do wyjścia z domu i aktywnego spędzenia wolnego czasu. Dzisiaj w ramach kontynuacji jesteśmy w Daleszycach. Celem jest to, żeby być bliżej mieszkańców – powiedziała Dominika Malicka, asystent rodziny w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Daleszycach.

Do akcji włączył się także Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury. – Zorganizowaliśmy dla dzieci szereg konkurencji sportowych i sprawnościowych. Cieszymy się, że dają one im tyle radości. Z naszymi animacjami staramy się dotrzeć do każdej miejscowości w gminie Daleszyce. W ramach objazdowych wakacji, w każde poniedziałki i czwartki jesteśmy przy szkołach, na boiskach sportowych, gdzie prowadzimy ciekawe zajęcia dla dzieci – poinformował dyrektor MGOK, Norbert Wojciechowski.

Władze Miasta i Gminy Daleszyce wykorzystały wakacyjne wydarzenie również do propagowania czytelnictwa. - Samorządowcy, między innymi burmistrz Dariusz Meresiński, w przerwie zabawy czytają bajki dzieciom, które w tym czasie wygodnie leżą na leżakach lub siedzą na karimatach. To doskonała forma odprężenia i zachęcenie do obcowania z literaturą – powiedziała Lucyna Rogala, kustosz Biblioteki Publicznej w Daleszycach.

Zarówno rodzice i opiekunowie, jak i same dzieci zgodnie stwierdzili, że Miejska Plaża to bardzo dobry pomysł. - Dzieci mają szansę do integracji, spędzając jednocześnie czas na świeżym powietrzu. Miejska Plaża to świetna wakacyjna zabawa – podsumowała Małgorzata Witkowska, mieszkanka gminy Daleszyce.

Agnieszka Olech


Dzisiaj jest: 21 lipca 2019 Imieniny: Andrzej, Wiktor, Daniel

utrudnienia-obwodnica

wybory-europarlament

czyste-powietrzeodpady2013

aplikacja-blisko-baner

esesja logo

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Pogoda Daleszyce z serwisu

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

tpzd logo

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

11651469