Aktualności PAP Samorząd

Ogólnopolskie Święto Krwiodawstwa zawitało do Kielc – trzecia edycja wydarzenia „Trasa Czerwonej Nitki”

W sobotę 9 czerwca 2018 r. w Kielcach odbył się piknik rodzinny „Trasa Czerwonej Nitki”. Kielce na jeden dzień stały się stolicą honorowego krwiodawstwa. Do Amfiteatru Kadzielnia przyjechali krwiodawcy z całej Polski, aby wziąć udział w trzeciej edycji wydarzenia. Do akcji przyłączyli się również kielczanie. Zgromadzeni na pikniku oddawali krew w mobilnych punktach i brali udział w licznych atrakcjach.

Przez Kielce przebiegła „Trasa Czerwonej Nitki”, promująca honorowe krwiodawstwo. Trzecia edycja wydarzenia przypomniała, jak ważne jest systematyczne oddawanie krwi, szczególnie przed okresem wakacyjnym. Podczas pikniku licznie zgromadzeni honorowi krwiodawcy z całej Polski rozmawializ uczestnikami wydarzenia o tym, że warto oddawać krew i dzięki temu ratować życie drugiej osobie.

Krwiodawcy to wyjątkowi i szlachetni ludzie. Ich zaangażowanie w ideę krwiodawstwa, pozwala codziennie ratować zdrowie i życie wielu osób. Myślę, że dla każdego z nas powinni być inspiracją do niesienia bezinteresownej pomocy, która przynosi ogromną satysfakcję – powiedział Zbigniew Józef Król, podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia.

Uczestnicy wydarzenia oddawali krew w mobilnych punktach i brali udział w licznych atrakcjach. W wydarzeniu wzięły również udział pobliskie gminy, na stoiskach których można było skosztować lokalnych produktów m.in. na stoisku KGW Sukowianki znad Lubrzanki, które serwowały smaczne pierogi i chleb ze smalcem oraz inne daleszyckie przysmaki. Do akcji przyłączyły się również służby mundurowe z Kielc. W Amfiteatrze Kadzielnia uczestnicy wydarzenia podziwiali samochody wojska, straży pożarnej oraz policji. Najmłodsi mogli również pobawić się na dmuchańcach, obejrzeć pokazy karate przygotowane przez klub Kyokushin CHIKARA i wziąć udział w wielu konkursach z nagrodami.

Dla dorosłych przygotowano ciekawostki w strefie bezpieczeństwa: crash test stworzony w wirtualnej rzeczywistości oraz alkogogle. Rodziny miały również okazję wykonać pamiątkowe zdjęcia z wydarzenia w jednej z fotobudek.

„Łączy nas krew, która ratuje życie”, a dzisiejsze wydarzenie jest na to doskonałym dowodem. Ogromnie cieszy mnie fakt, że krwiodawcy z całej Polski tak licznie zawitali do Kielc i wsparli „Trasę Czerwonej Nitki”. To Wy – Drodzy Krwiodawcy jesteście filarem krwiodawstwa. Dlatego z serca dziękuję za Wasze poświęcenie – powiedziała dr n. farm. Beata Rozbicka, dyrektor Narodowego Centrum Krwi.

Piknik rodzinny „Trasa Czerwonej Nitki” połączono również z uroczystością wręczenia odznaczeń dla honorowych dawców krwi. Krwiodawcy, którzy oddali co najmniej 20 litrów krwi lub odpowiadającą tej objętości ilość jej składników otrzymali z rąk podsekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia, Zbigniewa Józefa Króla odznaczenie „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu” oraz podziękowania za niesienie bezinteresownej pomocy drugiej osobie.

Krew to najcenniejszy lek, którego nie można wyprodukować, ale można się nim podzielić. Nie ma nic wspanialszego od świadomości podarowania życia drugiej osobie. Dlatego każdego dnia staram się zachęcać do honorowego oddawania krwi. Wydarzenie „Trasa Czerwonej Nitki” jest doskonałą okazją do propagowania honorowego krwiodawstwa wśród społeczeństwa – powiedział Wojciech Krełowski, honorowy krwiodawca.


Dzisiaj jest: 21 lutego 2019 Imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstus

utrudnienia-obwodnica

 

czyste-powietrzeodpady2013

aplikacja-blisko-baner

esesja logo

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Pogoda Daleszyce z serwisu

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

tpzd logo

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

11491758