Aktualności PAP Samorząd

Rowerzyści ponownie na daleszyckim rynku

Już po raz trzeci w przeciągu miesiąca daleszycki rynek opanowali pasjonaci kolarstwa. Po MTB Cross Maratonie i II Wyścigu Szkółek Kolarskich o Puchar Burmistrza Daleszyc Dariusza Meresińskiego w naszym mieście odbyła się trzecia kolarska impreza, czyli Grand Prix Amatorów na Szosie – Rowerem Przez Polskę.

Cykl rajdów „GRAND PRIX AMATORÓW NA SZOSIE – ROWEREM PRZEZ POLSKĘ” to dość niekonwencjonalna propozycja dla miłośników jazdy na rowerze. Każdy z 16 etapów wyścigu organizowany jest w innym województwie. Organizatorzy podkreślają, że dzięki takiej formule uczestnicy poznają Polskę i odkrywają coraz piękniejsze tereny i trasy. Na start i metę etapu w naszym województwie wybrali właśnie Daleszyce.

- Piękny duży rynek i okoliczne tereny skusiły nas, aby wybrać właśnie Państwa gminę. Daleszyce są urokliwym miasteczkiem, w którym postanowiliśmy zorganizować nasze biuro zawodów. W wyścigu biorą udział pasjonaci kolarstwa z całego kraju, byli pod wrażeniem, że w Górach Świętokrzyskich jest tak pięknie. – mówi Karol Koneczny, organizator wyścigu.

Sportowcy mieli do przejechania trasę o długości 116 km prowadzącą przez najciekawsze miejsca w naszym województwie w promieniu 100 km od Daleszyc.

- Jestem pierwszy raz w Państwa gminie i w ogóle w Świętokrzyskiem. Bardzo mi się tu podoba i postanowiłem, że wrócę tu z rodziną na weekend. Oczywiście również zabiorę rower, aby jeszcze bardziej poznać ten piękny zakątek naszego kraju – mówił uczestnik wyścigu, który przyjechał do nas z Poznania.

Na starcie stanęło 70 zawodników, którzy w piekącym słońcu zmagali się z podjazdami i zjazdami, które były prawdziwym testem wytrzymałości i hartu ducha. Na szczęście wszyscy dotarli do mety gdzie czekały na nich pamiątkowe medale, a najlepsi otrzymali puchary ufundowane przez burmistrza Dariusza Meresińskiego, które w jego imieniu wręczyła Anna Kosmala, kierownik Wydziału Administracji i Rozwoju.

Mateusz Fąfara


Dzisiaj jest: 21 stycznia 2019 Imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław

utrudnienia-obwodnica

 

czyste-powietrzeodpady2013

aplikacja-blisko-baner

esesja logo

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Pogoda Daleszyce z serwisu

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

tpzd logo

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

11453329