Aktualności PAP Samorząd

Gminne Obchody Dnia Strażaka w Daleszycach (Video)

Uroczysta, polowa msza święta, defilada pododdziałów, okolicznościowe przemówienia, liczne życzenia i gratulacje – tak wyglądały obchody Dnia Strażaka, które odbyły się 6 maja na Rynku w Daleszycach.

Uroczystości rozpoczęły się raportem i przeglądem pododdziałów. Zaraz po nim wciągnięto na maszt flagę państwową. – Dziś po raz trzeci spotykamy się, aby wspólnie celebrować gminne święto, Dzień Strażaka na Rynku w Daleszycach. Pomysł organizacji tego wydarzenia zrodził się trzy lata temu i został jednogłośnie zaakceptowany podczas zebrania Zarządu Gminy, z czego się bardzo cieszę, ponieważ jest on hołdem i podziękowaniem za trudną i odpowiedzialną służbę – mówił Dariusz Meresiński, Burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce. – Jest to również dzień rozmów i wymiany doświadczeń, a jako wielka rodzina strażacka mamy się czym pochwalić. Nasze jednostki są świetnie wyszkolone oraz wyposażone w dobry sprzęt. My, jako samorząd, każdego roku inwestujemy w straż. Budujemy nowe obiekty, jak na przykład remiza w Smykowie, ale też rozbudowujemy i modernizujemy już istniejące budynki, jak na przykład remizy w Sukowie, Daleszycach czy w Szczecnie. Z budżetu Miasta i Gminy Daleszyce inwestujemy dużo pieniędzy i robimy to ze świadomością, że te pieniądze wydane są z ogromnym pożytkiem dla wszystkim mieszkańców, bo dzięki temu możemy czuć się bezpieczniej – dodaje burmistrz.

Po oficjalnym otwarciu obchodów odbyła się uroczysta msza święta polowa, odprawiona w intencji strażaków i ich rodzin. Następnie wręczono Brązową Odznakę Piotrowi Rzadkowskiemu z Ochotniczej Straży Pożarnej Daleszyce, który podziękował za przyznane wyróżnienie i zapewnił, że będzie ono motywacją do dalszej, wytężonej pracy na rzecz społeczeństwa i ochrony przeciwpożarowej.

Słów uznania dla daleszyckich jednostek OSP nie szczędził Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Kiecach, bryg. Sławomir Karwat. – Na terenie gminy Daleszyce znajduje się osiem jednostek OSP. Miejscowa jednostka OSP w Daleszycach, OSP Niestachów, Suków, Smyków, są to te jednostki, które należą do elity Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, czyli najlepszych na terenie powiatu kieleckiego i województwa świętokrzyskiego. Tutejsi druhowie są świetnie wyszkoleni – mówił bryg. Sławomir Karwat. - Druhom w dniu ich święta dziękuję za ich bezinteresowną pomoc, za to, że zawsze kiedy jest potrzeba działają ramię w ramię ze strażakami Państwowej Straży Pożarnej. Życzę im wsparcia od najbliższych i wytrwałości – dodał komendant.

Życzenia do strażaków kierował również burmistrz Dariusz Meresiński. - W tym wyjątkowym dniu, Dniu Strażaka życzę im przede wszystkim zdrowia. Ciągle to powtarzam, choć być może jest to oczywiste, ale życzę im dużo zdrowia, bo ono jest najważniejsze, szczególnie w tak trudnej służbie. Życzę im również tyle powrotów z akcji, ile wyjazdów, ciągłego zapału i nieustającego zaangażowania, bo bycie strażakiem w ochotniczych jednostkach straży pożarnych, to po prostu misja – podkreślił burmistrz Dariusz Meresiński.

Do życzeń dołączył także Grzegorz Gałuszka, radny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. - Straże cieszą się najwyższym zaufaniem społecznym i za to należą im się bardzo duże podziękowania. W idei, która im hołduje „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek” niosą pomoc narażając swoje życie i zdrowie, czyli najcenniejszy skarb, o który każdy powinien dbać. Dziś święto wszystkich strażaków i chciałem im z tego miejsca serdecznie podziękować za poświęcenie, za odwagę, za heroizm w niesieniu pomocy drugiemu człowiekowi. To wspaniali ludzie, którym należy się szczególne uznanie – powiedział Grzegorz Gałuszka.

Druhowie otrzymali również życzenia od Senatora Krzysztofa Słonia, Wojewody Świętokrzyskiego Agaty Wojtyszek, Przewodniczącego Rady Powiatu Jana Cedro, Henryka Milcarza prezesa Wodociągów Kieleckich oraz Mariana Tworka wiceprezesa zarządu Oddziału Powiatowego i Gminnego OSP.

Gminne Obchody Dnia Strażaka w Daleszycach zakończyły się uroczystą defiladą pododdziałów.

Agnieszka Olech


Dzisiaj jest: 26 maja 2019 Imieniny: Filip, Paulina, Marianna

utrudnienia-obwodnica

wybory-europarlament

czyste-powietrzeodpady2013

aplikacja-blisko-baner

esesja logo

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Pogoda Daleszyce z serwisu

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

tpzd logo

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

11591098