Aktualności PAP Samorząd

Polscy księża mistrzami Europy

ksieza-euro

We włoskiej Brescii drużyna księży sięgnęła po szóste w historii mistrzostwo Europy w halowej piłce nożnej. Biało-czerwoni przełamali trzyletnią hegemonię Portugalczyków.

Nasza ekipa, jako najbardziej utytułowana w dziejach imprezy, udała się do Italii na turniej, w którym wzięło udział 16 zespołów księży. Trzon drużyny opierał się na księżach z diecezji regionów świętokrzyskiego i lubelskiego, którzy w piłkę grają dość regularnie. Trenerem reprezentacji Polski jest Marek Parzyszek, swego czasu czołowy napastnik drugoligowej Korony Kielce, dziś pracujący w tym klubie z młodzieżą. Stanowisko kierownika drużyny piastuje Dariusz Meresiński, burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce, także były futbolista, m.in. trzecioligowego Spartakusa Daleszyce.

W składzie drużyny są osoby, które kiedyś grały na poziomie juniorskim, jak Mateusz Jędrocha w Koronie Kielce, czy nawet seniorskim – Marek Łosak mieszkaniec Daleszyc w Spartakusie Daleszyce, który jest kapitanem reprezentacji.

Lewandowski dał półfinał

Biało-czerwoni szli jak burza. W grupie wygrali z Białorusią 6:0, z Czechami 9:0 i z Austrią 2:0. To nakazywało w teamie prowadzonym przez Marka Parzyszka upatrywać poważnego kandydata do złota. W ćwierćfinale Polakom nie dała rady mocna Chorwacja, a jednego z goli strzelił Lewandowski, ale Maciej, z diecezji zamojsko-lubaczowskiej.

Przykład dla „orłów” Nawałki

W półfinale Węgrzy, widząc siłę polskiego ataku, nastawili się na defensywę, a ich bramkarz wyprawiał cuda. Wytrwali do końca dogrywki, ale w karnych nasza reprezentacja wygrała 6:5 i kolejny finał dla Polski stał się faktem. Z Portugalią złotego gola zdobył Grzegorz Pastorczyk z diecezji z Koniecpola, a fantastycznie bronił Damian Stala z diecezji sandomierskiej. Radość naszych księży nie miała granic. Od wielu lat uczestnicząc w mistrzostwach Europu przyświeca nam hasło : modlimy się do Boga poprzez grę w piłkę nożną . Jak co roku podchodzimy do mistrzostw z pełnym zaangażowaniem ale najważniejsze jest to , że możemy spotkać się z księżmi z całej Europy i wspólnie się modlić – powiedział Dariusz Meresiński.

Niektórych witano w Polsce jak bohaterów, ale co by nie stwierdzić, księża też zrobili naszej piłce dobrą reklamę. – Wierzymy, że zespół Adama Nawałki pójdzie za ciosem na mundialu i zdobędzie złoto – skwitował bohater z Brescii, Edward Giemza, proboszcz z Sędziszowa.


Dzisiaj jest: 20 stycznia 2019 Imieniny: Fabian, Sebastian

utrudnienia-obwodnica

 

czyste-powietrzeodpady2013

aplikacja-blisko-baner

esesja logo

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Pogoda Daleszyce z serwisu

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

tpzd logo

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

11451733