Aktualności PAP Samorząd

Ferie nie były nudne!

„Bajkowa zima” pod takim hasłem przebiegły ferie w gminie Daleszyce, które były niezwykle intensywne.

Ferie zainaugurowano w Miejsko Gminnej Bibliotece Publicznej w Daleszycach. Dla dzieci wystąpił teatr „TAK”, który zaprezentował przedstawienie pt. „W 7 dni dookoła bajek”. Był to interaktywne spektakl z elementami nauki języka angielskiego. Była również możliwość zwiedzenia budynku biblioteki oraz poczęstunek.

W kolejnym dniu odbył się Bal Karnawałowy. Księżniczki i super bohaterowie opanowali halę Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury. Zabawie nie było końca.

Środek tygodnia był filmowy. Dla małych koneserów kina zaprezentowany został film pt. „Sevin i szczur”.

„Parasol bezpieczeństwa” tak nazywał się kolejny dzień ferii w naszej gminie. Milusińscy spotkali się z policjantami i strażakami. Nauczyli się kilku zasad bezpieczeństwa oraz uczestniczyli w pokazie ratownictwa medycznego. Zawitali również do budynku remizy OSP Daleszyce, gdzie miały możliwość zobaczyć sprzęt i wozy strażackie.

Drugi tydzień ferii rozpoczął się od wizyty w Nadleśnictwie. Dzieci spotkały się z leśniczym Pawłem Kosinem, który na krótkim spacerze po lesie opowiedział jak należy dbać o przyrodę. Spotkanie zakończyło się wspólnym ogniskiem.

W Trzemosnej mali odkrywcy mieli swoje laboratorium.

Promyczkowy Master Chef Junior dał poznać kto robi w domu kanapki, a komu robi je mama. Na szczęście w Daleszycach są same zuchy, które potrafią upichcić naprawdę smakowite kąski J

W Niwach było magicznie i zabawnie. To wszystko za sprawą pokazu iluzji, którego nie powstydziłby się sam David Copperfield. Następnie zajęcia ze śmiechoterapii, które przysporzyły dzieciom przyjemnych bóli brzucha.

Ferie zakończyliśmy na sportowo. W daleszyckiej hali zorganizowano zajęcia sportowe z animatorami sportowymi, podczas których przeprowadzono turnieje drużynowe, konkursy sprawnościowe, zabawy ruchowe. Zaangażowanie i entuzjastyczne podejście uczestników nie pozostało bez nagrody. Wszyscy otrzymali z rąk Burmistrza wyróżnienia w postaci medali.

- Ferie , ferie i po feriach. Serdecznie dziękuje organizatorom tego wspaniałego przedsięwzięcia – pracownikom MGOPS, MGBP, MGOK i świetlicy integracyjnej „Promyczek” oraz wszystkim tym , którzy przyłączyli się do organizacji zajęć podczas ferii m.in. OSP Daleszyce, SRD Widełek, Nadleśnictwo Daleszyce, Policji oraz ratownikom medycznym – burmistrz, Dariusz Meresiński.


Dzisiaj jest: 20 stycznia 2019 Imieniny: Fabian, Sebastian

utrudnienia-obwodnica

 

czyste-powietrzeodpady2013

aplikacja-blisko-baner

esesja logo

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Pogoda Daleszyce z serwisu

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

tpzd logo

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

11451728