Aktualności PAP Samorząd

Szlachetne zdrowie promujemy w szkole w Sierakowie

dzien-babci-dziadka-sierakow026Wszyscy wiemy, że o zdrowie trzeba dbać i od najmłodszych lat i uczyć dzieci, by umiały świadomie wybierać to, co najzdrowsze i najlepiej wspomaga organizm. W naszej szkole w Sierakowie zawsze zwracaliśmy na to uwagę, a od września 2017 roku, kiedy zostaliśmy przyjęci do Sieci Szkół Promujących Zdrowie, szczególny nacisk kładziemy na profilaktykę.

Do sieci tej należy około 3300 szkół i przedszkoli z terenu całej Polski, które po spełnieniu wielu warunków uroczyście zostają przyjęte do „rodziny” SzPz. Dzięki nowej strategii działań oraz wypracowaniu pewnej koncepcji promocji zdrowia w szkole wszyscy członkowie mobilizowani są do stałej pracy nad zmianą postaw uczniów, nauczycieli i rodziców.

W naszej placówce skupiliśmy się w tym roku szkolnym na zdrowym odżywianiu i aktywnym spędzaniu czasu, co dzięki wspaniałemu położeniu Smykowa i Sierakowa nie jest takie trudne. Wspólny front na linii: szkoła-dom rodzinny już przynosi miarodajne efekty (np. coraz więcej dzieci i nauczycieli zjada na drugie śniadanie zdrowe kanapki i owoce). Różne akcje i konkursy wewnątrzszkolne mają na celu podniesienie tzw. świadomości ekologicznej, a słodycze przestają powoli być najlepszą nagrodą i najważniejszym punktem tzw. szkolnych imprez (w co wspaniale wpisał się gest burmistrza – pana Dariusza Meresińskiego: po występie z okazji Dnia Babci i Dziadka dzieci otrzymały kosze ze świeżymi owocami).

Dzięki wspólnym staraniom wszystkie dzieci (od trzylatków po siódmoklasistów) wiedzą więcej na temat zdrowego stylu życia, promują go, a co najważniejsze rozumieją dlaczego to takie ważne.

Szkolny Koordynator ds. Promocji Zdrowia – Monika Śliwińska-Szostak


Dzisiaj jest: 14 grudnia 2018 Imieniny: Alfred, Izydor

utrudnienia-obwodnica

WYBORY_SAMORZADOWE_2018

czyste-powietrze

odpady2013

aplikacja-blisko-baner

esesja logo

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Pogoda Daleszyce z serwisu

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

tpzd logo

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

11407616