Aktualności PAP Samorząd

Finał Gminnego Halowego Turnieju Piłki Nożnej „Bezpieczne Ferie 2018”

14 lutego w hali ZSP w Daleszycach odbył się XIII Finał Halowego Turnieju Piłkarskiego Szkół Podstawowych „Bezpieczne Ferie 2018”. Do rozgrywek zostały zaproszone wszystkie Szkoły Podstawowe z terenu Gminy Daleszyce. Cały turniej został przeprowadzony dwuetapowo. Eliminacje rozegrano w hali SP w Mójczy (I grupa) oraz w hali ZSP w Daleszycach (II grupa). Z każdej grupy do finału awansowało po 2 najlepsze drużyny: z pierwszej zespół z Mójczy (opiekun Artur Smołuch) i Sukowa (opiekun Michał Dobosz), z drugiej drużyna ze Słopca (opiekun Edyta Moczydłowska) oraz Daleszyc (opiekun Grzegorz Wiącek).

W turnieju finałowym uczniowie rywalizowali ze sobą grając systemem „każdy z każdym”. Ostatecznie zawody wygrali zawodnicy z Sukowa, drugie miejsce zajęła drużyna z Daleszyc, trzecie zespół ze Słopca, a na miejscu czwartym zmagania zakończyła ekipa z Mójczy.

Turniej otworzył witając wszystkich zawodników, rodziców i zaproszonych gości Przewodniczący Rady Powiatu w Kielcach Jan Cedro. Następnie przedstawiciele Policji przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa dzieci podczas zimowego wypoczynku. Policjanci zwróciły szczególną uwagę na omówienie zasad bezpieczeństwa podczas poruszania się po drogach. Przypomnieli też o konieczności noszenia odblasków oraz omówili zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przed zawodami dzieci utrwaliły sobie numery alarmowe służb ratunkowych. Te i wiele innych cennych wskazówek z pewnością pozwoli naszym sportowcom przyjemnie i bezpiecznie spędzić nadchodzące ferie. Na zakończenie zawodów wręczono puchary i dyplomy dla każdej drużyny oraz nagrody indywidualne dla wszystkich zawodników w postaci piłek i zestawów rakiet do badmintona i tenisa stołowego.

Imprezę sportową zaszczycili swą osobą Burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce Dariusz Meresiński, Naczelnik Wydziału Prewencji KMP w Kielcach podinsp. Aneta Litwin, asp. szt. Jarosław Stępień z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, kierownik Prewencji Postarunku w Daleszycach Rafał Roszczypała oraz dzielnicowy Komisariatu Policji w Daleszycach mł. asp. Piotr Rogula, dyrektor SP w Mójczy Teresa Stępień, kierownik Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Daleszycach Renata Segiecińska, przewodnicząca Miejsko Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Daleszycach Urszula Gawior oraz przedstawiciel Nadleśnictwa Daleszyce Piotr Jaros. Zawody zostały zorganizowane w ramach programu „Bezpieczne Ferie” ze środków Miejsko Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Daleszycach. Organizatorem zawodów byli mł. asp. Piotr Rogula oraz Grzegorz Wiącek nauczyciel wychowania fizycznego ZSP w Daleszycach. Grającym drużynom kibicowali zaproszeni goście, nauczyciele oraz licznie zebrani rodzice. Zawodnicy w przerwach pomiędzy meczami mieli zorganizowany słodki poczęstunek.

Grzegorz Wiącek
nauczyciel SP w Daleszycach


Dzisiaj jest: 20 stycznia 2019 Imieniny: Fabian, Sebastian

utrudnienia-obwodnica

 

czyste-powietrzeodpady2013

aplikacja-blisko-baner

esesja logo

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Pogoda Daleszyce z serwisu

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

tpzd logo

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

11451820