Aktualności PAP Samorząd

Ratownicy z OSP Daleszyce doposażeni

Ochotnicza Straż Pożarna w Daleszycach otrzymała od Marszałka Województwa Świętokrzyskiego oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego sprzęt ratowniczy, na który składa się: torba ratownicza PSP R1, zestaw hydrożeli, szyny Kramera, flary sygnalizacyjne. Sprzęt przekazali : Piotr Żołądek – Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, Michał Piechota – inspektor ds bezpieczeństwa ruchu drogowego WORD w Kielcach oraz Druh Ireneusz Żak – Prezes Powiatowego Zarządu Związku OSP RP w Kielcach, w obecności Zenona Piecaby – Zastępcy Dyrektora Departamentu Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego woj. Świętokrzyskiego, Jana Cedro – Przewodniczącego Rady Powiatu Kieleckiego. Urząd Miasta i Gminy Daleszyce reprezentowali Piotr Ferens - Sekretarz oraz Anna Kosmala – Kierownika Wydziału Administracji i Rozwoju.

Przybyli goście w swoich wypowiedziach zaznaczyli oraz docenili trud i wysiłek druhów, jaki wkładają dbając o bezpieczeństwo naszego powiatu i województwa. Nadmienili, że jesteśmy postrzegani jako jedna z lepszych jednostek pod względem organizacyjnym, a także liczby wyjazdów i ilości wyposażenia. Darczyńcy dostrzegają w członkach naszej jednostki bardzo ważną cechę, jaką jest wciąż tradycja międzypokoleniowa.

Pan Piotr Ferens w imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Daleszyce wraził słowa uznania dla druhów z OSP w Daleszycach, a także podziękował Marszałkowi o troskę w doposażenie jednostek, a tym samym bezpieczeństwo mieszkańców gminy.

Prezes OSP Daleszyce – Norbert Wojciechowski podzielił pogląd, że tego typu sprzęt jest bardzo potrzebny. W torbie PSP R-1 znajdują się w rzeczy, które należy stale uzupełniać, a nasza jednostka często z niego korzysta nie tylko przy zdarzeniach, ale również na pokazach organizowanych dla dzieci w szkołach. Przyznał, że tą wieź międzypokoleniową da się zauważyć i nie można zaniedbać tego co zostało w tej jednostce stworzone przez okres 105 lat jej istnienia.


Dzisiaj jest: 15 grudnia 2018 Imieniny: Nina, Celina, Walerian

utrudnienia-obwodnica

WYBORY_SAMORZADOWE_2018

czyste-powietrze

odpady2013

aplikacja-blisko-baner

esesja logo

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Pogoda Daleszyce z serwisu

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

tpzd logo

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

11409619