Aktualności PAP Samorząd

Szkoła podstawowa w Sukowie dmucha na zimne. Bezpiecznym krokiem w stronę ferii

Ferie zimowe tuż, tuż... Uczniowie w tym okresie narażeni są na wiele niebezpieczeństw. Mając na uwadze ich dobro, Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Sukowie zorganizowała spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z przedstawicielami Komendy Miejskiej Policji w Kielcach - starszą sierżant Joanną Żelezik i sierżant Małgorzata Pędzik i Ochotniczej Straży Pożarnej w Sukowie - naczelnikiem Kamilem Smelcerzem. Szkolenie poprowadziła również Katarzyna Pasek - ratowniczka medyczna ze Speed Med Poland. Celem głównym akcji było jak najlepsze przygotowanie dzieci i młodzieży do bezpiecznego spędzenia ferii, a jej temat przewodni to szeroko pojęte bezpieczeństwo na drogach, w domu, szkole i miejscach aktywności fizycznej.

Zabawa - ważna sprawa, ale to bezpieczeństwo jest priorytetem. 6 lutego 2018 roku zaproszeni do Sukowa goście przypomnieli o zagrożeniach czyhających w trakcie ferii zimowych. Powiedzieli też jak ich unikać. Szczegółowo zostały omówione zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu.

Podczas zajęć przedstawiciele służby zdrowia i policji rozmawiali z dziećmi i młodzieżą na tematy związane z bezpieczeństwem podczas zimowego wypoczynku oraz udzielali porad dotyczących możliwości zapobiegania niebezpiecznym sytuacjom związanym z zabawą na śniegu. Dodatkowo przypomniano o konieczności przestrzegania zasad ruchu drogowego. Omówiono również korzyści płynące z noszenia obowiązkowych elementów odblaskowych przez uczestników ruchu drogowego.

Ponadto przypomniano wszystkim, jak należy się zachować i kogo należy powiadomić, gdy staniemy się świadkami sytuacji, w której druga osoba pilnie potrzebuje pomocy. Często o dalszych losach rannego decydują pierwsze minuty od nieszczęśliwego zdarzenia - mówili. Warto więc znać podstawowe zasady działania podczas wypadków, na które napotykamy w życiu codziennym – tak, aby pomagać a nie szkodzić. Podstawę do działania stanowi niezbędna wiedza medyczna i ćwiczenia praktyczne, którą zapewniają właśnie takie akcje.

W spotkaniu wzięli udział wszyscy wychowankowie naszej placówki - począwszy od maluszków, na gimnazjalistach skończywszy. Poruszane kwestie zaowocowały uporządkowaniem informacji, bowiem jak się okazało wiedza naszych uczniów na temat bezpieczeństwa jest bardzo duża. Prelekcję wzbogaciły tematyczne filmiki, które przypomniały, jakie niebezpieczeństwa czyhają na co dzień. Bądźmy czujni. Przypominajmy o tym, jak należy się zachować, aby żyć bezpiecznie. Lepiej dmuchać na zimne.


Dzisiaj jest: 14 grudnia 2018 Imieniny: Alfred, Izydor

utrudnienia-obwodnica

WYBORY_SAMORZADOWE_2018

czyste-powietrze

odpady2013

aplikacja-blisko-baner

esesja logo

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Pogoda Daleszyce z serwisu

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

tpzd logo

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

11407715