Aktualności PAP Samorząd

"Nocne Czytanie" w Brzechowie

Z 8 na 9 grudnia 2017r. w Szkole Podstawowej w Brzechowie już po raz trzeci odbyła się impreza pod nazwą "Nocne Czytanie". W ”Nocnym Czytaniu” uczestniczyli wszyscy uczniowie szkoły, przedszkolaki, rodzice uczniów oraz zaproszeni goście. Imprezę prowadziły nauczycielki –Agnieszka Maciejewska i Monika Jóźwik. Uczniowie z poszczególnych klas prezentowali oryginalne interpretacje znanych i mniej znanych utworów J. Brzechwy, J. Tuwima, D. Wawiłow, L.J.Kerna, braci Grimm. Przedstawienia poszczególnych klas były przeplatane czytaniem wierszy w/w autorów przez zaproszonych gości.

I tak wszystkim zgromadzonym przeczytali: pan Jan Cedro - Przewodniczący Rady Powiatu, pani Teresa Parkita - Radna Miasta i Gminy Daleszyce, pani Monika Borek (Skarbnik Stowarzyszenia "Kuźnia Talentów") wspólnie z panią Elżbietą Szumską (Przewodnicząca Rady Rodziców) oraz pani Ewa Kwiecień (Prezes Stowarzyszenia "Kuźnia Talentów") wspólnie z panią Anną Wojnowską-Burys (Dyrektor Szkoły Podstawowej w Brzechowie). Dwie inscenizacje przedstawili także rodzice uczniów -z dziećmi wystąpiła p. Magda Duda przedstawiając „3 świnki” oraz p. Anna Cecot z córką prezentując wiersz J. Tuwima „Pan Hilary”. Wszyscy poczynając od najmłodszych przedszkolaków, a kończąc na dorosłych uczestnikach imprezy bawili się wyśmienicie.

Po zakończeniu części artystycznej, zgromadzeni zostali zaproszeni na kolację w postaci pizzy. Następnie rodzice oraz zaproszeni goście udali się do domów, natomiast uczniowie wraz z nauczycielami pozostali w szkole by spędzić w niej noc.

Anna Wojnowska-Burys –dyrektor szkoły


Dzisiaj jest: 13 grudnia 2018 Imieniny: Łucja, Otylia, Eugeniusz

utrudnienia-obwodnica

WYBORY_SAMORZADOWE_2018

czyste-powietrze

odpady2013

aplikacja-blisko-baner

esesja logo

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Pogoda Daleszyce z serwisu

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

tpzd logo

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

11406869