Aktualności PAP Samorząd

Koncert Orkiestry Dętej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Daleszycach

Muzyka towarzyszy człowiekowi od wieków. Jest elementem kultury dostępnym dla szerokiego grona odbiorców, wpływa na nasz nastrój, dostarcza niezapomnianych przeżyć.

W upowszechnianiu muzyki w naszej małej ojczyźnie dużą rolę odgrywa Orkiestra Dęta, która działa przy OSP w Daleszycach. Jej występy stanowią oprawę świąt patriotycznych i kościelnych na terenie naszej gminy, są stałym elementem licznych wydarzeń kulturalnych. W piątek, 1 grudnia uczniowie klas piątych i szóstych SP w Daleszycach mieli ogromną przyjemność wysłuchać kilku utworów w wykonaniu Orkiestry. Zabrzmiały takie szlagiery, jak: East Side, Trumpet Express, Golden Sun, czy What a Wonderful World. Daleszycka Orkiestra Dęta skupia w swoich szeregach zarówno dzieci, młodzież, jak i dorosłych. Liczy dwudziestu kilku muzyków, którym, jak podkreślił Dyrektor naszej placówki - pan Jan Cedro, trudno odmówić talentu i pasji.

Jak podkreśla opiekun Orkiestry, pan Norbert Wojciechowski, wszystkich członków łączy jedno – miłość do muzyki. Dodaje również, że warto dołączyć do grupy. Jej działalność to piękna przygoda – koncerty, nagrywanie płyt, wspaniałe wakacyjne wyjazdy. Nauka jest dla wszystkich całkowicie darmowa, ponadto każdy z członków zespołu dostaje instrument i pełne umundurowanie. Próby zespołu odbywają się w poniedziałki i czwartki o godzinie 17 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Daleszycach.

Dnia 1 grudnia Orkiestra zaprezentowała się społeczności szkolnej ZSP w Daleszycach w następującym składzie:
Jacek Cielibała – kapelmistrz, Norbert Wojciechowski, Marcelina Wojsa, Magdalena Jaworska, Dawid Stępień, Jakub Materek, Piotr Baltyn, Miłosz Tokarski, Mateusz Radomski, Amelia Sarek, Dominika Powałek, Karolina Mazurczak, Aleksandra Łukawska, Wiktoria Kułaga, Maria Jachimowska, Aleksandra Kapela, Filip Stępień.

Ewa Stępień – nauczyciel ZSP w Daleszycach


Dzisiaj jest: 21 października 2018 Imieniny: Urszuli, Celiny, Hilarego

utrudnienia-obwodnica

WYBORY_SAMORZADOWE_2018

czyste-powietrze

odpady2013

aplikacja-blisko-baner

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Pogoda Daleszyce z serwisu

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

tpzd logo

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

11353629