Aktualności PAP Samorząd

Mikołajkowa zabawa w Sukowie ściągnęła tłumy

Wizyta Mikołaja z ogromnym worem prezentów, wesołe gry prowadzone przez profesjonalnych animatorów i pyszny poczęstunek dla wszystkich gości spotkania – tak 2 grudnia w Szkole Podstawowej w Sukowie obchodzono Mikołajki.

Tegoroczna zabawa mikołajkowa w Sukowie to sukces trzech podmiotów: Stowarzyszenia „Nasz Suków”, Koła Gospodyń Wiejskich „Sukowianki znad Lubrzanki” i Szkoły Podstawowej w Sukowie. – Bardzo się cieszę, że istniejące tu w Sukowie, na terenie gminy Daleszyce organizacje potrafią się jednoczyć i działać na wspólnej płaszczyźnie. To jest bardzo istotne i ważne, bo niesie ogromne korzyści dla mieszkańców – podkreślił Dariusz Meresiński, Burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce. – W dzisiejszą uroczystość zaangażowało się zarówno Stowarzyszenie „Nasz Suków”, Koło Gospodyń Wiejskich „Sukowianki znad Lubrzanki”, jak i tutejsza szkoła i mieszkańcy Sukowa. Przez to widać, jak ogromny potencjał drzemie w mieszkańcach tej miejscowości, którzy potrafili stworzyć przyjazny obszar dla wspólnej pracy. Jest to niewątpliwie wielki sukces z pięknym efektem, radosnymi buziami dzieci. Cieszę mnie fakt, że się łączymy, a nie dzielimy, bo w małych, lokalnych społecznościach jest to bardzo ważne. Dzisiejsze spotkanie pokazuje, jak wysoki jest poziom zaangażowania społecznego w gminie Daleszyce. Z pewnością Suków jest wzorem do naśladowania i udowadnia, jak wiele można zrobić wspólnie dla dobra mieszkańców – dodał Burmistrz Dariusz Meresiński.

Jak poinformował Prezes Stowarzyszenia „Nasz Suków”, Jarosław Zieliński, Mikołajki w takiej formie, czyli przy współudziale trzech organizacji zostały zorganizowane tu po raz pierwszy i okazały się strzałem w dziesiątkę. - Pieniądze na ten cel pochodziły między innymi z funduszu sołeckiego – mówił Prezes, Jarosław Zieliński. – Pozostało nam 3 tysiące złotych, które miały być przeznaczone na organizację festynu. Impreza odbyła się w lipcu i środki nie zostały wykorzystane, ponieważ udało się zrobić ją we własnym zakresie. Na zebranie wiejskim wyszedłem z propozycją aby niewydatkowane środki przeznaczyć na organizację Mikołajek. Propozycja została poparta przez mieszkańców Sukowa i tak rozpoczęły się przygotowania do tego wydarzenia. Część pieniędzy pochodziła również z funduszy Stowarzyszenia „Nasz Suków”. Dzięki sumie uzbieranych pieniędzy i wspólnej, wytężonej pracy członków organizacji, dyrekcji szkoły i nauczycieli mogliśmy zapewnić profesjonalnych animatorów, podarunki i poczęstunek. Opłaciło się, bo zabawa była przednia – dodał Prezes, Jarosław Zieliński.

Słowa te potwierdziły dzieci uczestniczące w imprezie zgodnie stwierdzając, że najbardziej podobała im się zabawa z wielkimi bańkami mydlanymi. Za ich namową w jednej z takich baniek dał się zamknąć Burmistrz Dariusz Meresiński, czym przysporzył najmłodszym uczestnikom spotkania wiele radości.

O pyszny poczęstunek dla rodziców i dzieci zadbało Koło Gospodyń Wiejskich „Sukowianki znad Lubrzanki”. Był aromatyczny bigos, różnego rodzaju ciasta, a dla spragnionych kawa i herbata. – To już drugie Mikołajki z naszym udziałem – powiedziała wiceprzewodnicząca KGW „Sukowianki znad Lubrzanki” Anna Kosmala. – Nasze Koło funkcjonuje od pięciu lat i w każdym roku angażujemy się w organizację różnych wydarzeń, które zawsze mają na celu integrację społeczeństwa. Dzisiejsze Mikołajki są strzałem w dziesiątkę, dzieci jest bardzo dużo i wszystkie zadowolone. To cieszy, bo naszym głównym celem jako organizacji pozarządowej jest pomoc ludziom i zachęcanie ich, żeby chcieli wspólnie, w fajny sposób spędzać czas – dodała Anna Kosmala.

Patrząc na frekwencję i wspaniałą zabawę z całą pewnością można stwierdzić, że tegoroczne Mikołajki na długo pozostaną w pamięci uczestników zabawy.


Dzisiaj jest: 14 listopada 2018 Imieniny: Laura, Emil, Wawrzyniec

utrudnienia-obwodnica

WYBORY_SAMORZADOWE_2018

czyste-powietrze

odpady2013

aplikacja-blisko-baner

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Pogoda Daleszyce z serwisu

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

tpzd logo

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

11377946