Aktualności PAP Samorząd

Obchody 99 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Sukowie

W tym roku w Szkole Podstawowej w Sukowie wyjątkowo uroczyście świętowaliśmy 99 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. 13 listopada wszyscy uczniowie i nauczyciele byli odświętnie ubrani, a ich stroje zdobiły biało-czerwone kokardy narodowe. Zgodnie z zapowiedzią odbyły się konkursy, w których oceniano: wiedzę z zakresu historii, najlepszy wypiek niepodległościowy oraz najlepiej przygotowaną do obchodów tego święta klasę, to znaczy ubiór, hasło przewodnie, transparenty itp.

Inwencja twórcza naszych uczniów przekroczyła najśmielsze oczekiwania nauczycieli, wychowawców oraz Dyrekcji. Zaangażowali się wszyscy od przedszkolaka do najstarszego gimnazjalisty. W tym dniu rozpoznanie, kto jest uczniem danej klasy nie było problemem. W jednej dziewczynki miały takie same biało-czerwone spinki, w innej wszystkie uczesane były w jednakowe warkocze, które zdobiły kokardki, oczywiście w barwach narodowych. Chłopcy z poszczególnych klas wyglądali niezwykle elegancko - ich białe koszule zdobiły gustownie dobrane muchy. Można by tak wymieniać bez końca. Jedno jest pewne, wszyscy prezentowali się genialnie.

Każda klasa równie chętnie wzięła udział w konkursie na najlepsze ciasto niepodległościowe. Uczniowie zaangażowali się w pracę przy wypiekach, dekorując je polskimi symbolami narodowymi.

Uwieńczeniem tego wspaniałego święta była akademia pod hasłem "Pociąg do wolności", przygotowana przez uczniów naszej szkoły pod opieką p.Aleksandry Bandury, Wiolety Smelcerz oraz Iwony Misiewicz. Pani Izabela Kosińska przygotowała piękną scenerię, która wprowadziła widzów w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. Inscenizacja przede wszystkim miała przypomnieć tamte trudne dla naszej Ojczyzny czasy, ale także wzbudzić w nas refleksje.

Dzień później, 14 listopada na apelu prowadzonym przez Dyrekcję szkoły, zostały wręczone dyplomy i nagrody dla zwycięzców w poszczególnych konkurencjach.

Dyrekcja dziękuje wszystkim nauczycielom, uczniom oraz rodzicom, którzy dołożyli starań, aby ten dzień był w naszej szkole tak uroczysty."

Katarzyna Bandura - nauczyciel SP w Sukowie


Dzisiaj jest: 17 listopada 2018 Imieniny: Waleria, Salomea, Grzegorz

utrudnienia-obwodnica

WYBORY_SAMORZADOWE_2018

czyste-powietrze

odpady2013

aplikacja-blisko-baner

esesja logo

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Pogoda Daleszyce z serwisu

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

tpzd logo

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

11380513