Aktualności PAP Samorząd

99 lat wolności. Uroczystości w Daleszycach

Biało-czerwone flagi na naszych domach, tradycyjne już uroczystości pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego w Daleszycach – tak mieszkańcy naszej gminy świętowali 99-tą rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uroczystości w Daleszycach rozpoczęły się zbiórką pocztów sztandarowych pod remizą OSP na daleszyckim rynku. Biało-czerwony korowód na czele z delegacją 4 Pułku Piechoty Legionów AK w Daleszycach, jednostek OSP, szkół i harcerzy, oraz przedstawicieli władz gminy, gośćmi oraz licznie zgromadzonymi mieszkańcami, przy wtórze daleszyckiej orkiestry dętej przemaszerował pod pomnik Józefa Piłsudskiego, który odsłonięty został w ubiegłym roku, by upamiętnić 90. rocznicę pobytu Marszałka na Ziemi Daleszyckiej. Tutaj wciągnięta została na maszt flaga Polski i złożone zostały wiązanki ku czci wszystkich walczących i poległych w obronie wolności kraju.

Po tej części obchodów, uczestnicy wzięli udział w uroczystej mszy świętej odprawionej w intencji Ojczyzny w kościele pw. św. Michała Archanioła w Daleszycach. Po nabożeństwie niepodległościowy marsz wyruszył na cmentarz parafialny, gdzie pod pamiątkowym obeliskiem odczytany został Apel Poległych i złożone kwiaty w hołdzie mieszkańcom Ziemi Daleszyckiej poległym w walkach o niepodległość Polski.

W uroczystościach wzięli udział m.in. przedstawiciele władz Powiatu Kieleckiego na czele z Michałem Godowskim – Starostą Kieleckim , władz samorządu Miasta i Gminy Daleszyce z Burmistrzem Dariuszem Meresińskim, Przewodniczącym Rady Miejskiej Mariuszem Dziadowiczem i Wiceprzewodniczącą Beatą Pietrzyk, a także radni i sołtysi z terenu gminy Daleszyce, dyrektorzy i kierownicy jednostek samorządowych oraz dyrektorzy szkół i prezesi jednostek OSP.

Organizatorzy uroczystości dziękowali za udział w obchodach mieszkańcom Daleszyc i okolicznych miejscowości, gościom, a przede wszystkim dzieciom i młodzieży, która tym samym dała dowód zrozumienia tego, jak wielką wartość stanowi wolna Polska i dzięki której pamięć o naszej historii ma szanse przetrwać.

Obchody zostały przygotowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Daleszyce przy współpracy z Zarządem Gminnego Koła Kombatantów RP i BWP w Daleszycach.


Dzisiaj jest: 11 grudnia 2018 Imieniny: Waldemar, Damazy

utrudnienia-obwodnica

WYBORY_SAMORZADOWE_2018

czyste-powietrze

odpady2013

aplikacja-blisko-baner

esesja logo

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Pogoda Daleszyce z serwisu

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

tpzd logo

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

11404155