Cała Gmina Biega Razem – za nami finał II edycji

Akcja „Cała Gmina Biega razem" w ubiegłym roku okazała się prawdziwym hitem. Jej organizatorzy postanowili powtórzyć zeszłoroczny sukces organizując kolejną edycję. I udało się, tegoroczne biegi znów przyciągnęły setki osób, mieszkańców gminy Daleszyce i nie tylko. Podczas rodzinnego festynu z okazji Dnia Dziecka uroczyście świętowaliśmy wielki finał Akcji. Na najmłodszych zwycięzców czekały rowery.

Biegamy i pomagamy

Wspólne bieganie mieszkańców gminy Daleszyce zostało zainicjowane w styczniu 2015 roku. - Pomysł zrodził się w zeszłym roku i właśnie wtedy po raz pierwszy wystartowaliśmy. Udało się zrealizować zamierzony cel, przebiegliśmy 18 sołectw z naszej gminy. W trakcie sportowych spotkań bardzo ważny był czynnik społeczny, podczas każdego biegu, przy wsparciu daleszyckiej Fundacji „GEST", pomagaliśmy potrzebującym prowadząc dla nich zbiórki pieniędzy. W tym roku udało się powtórzyć sukces zeszłorocznej edycji i znów tłumnie porwać mieszkańców gminy Daleszyce do wspólnego biegania – powiedział Karol Błaszczyk Prezes Gminnego Koła PSL, współorganizator akcji.

Start tegorocznej edycji akcji „Cała Gmina Biega Razem" odbył się 31 stycznia w Borkowie. Co tydzień biegi odbywały się w innej miejscowości. Tradycyjnie rozgrzewki prowadziła Wioleta Jończyk, trenerka fitness. Coniedzielna gościna w innym sołectwie była czasem ciekawych spotkań i rozwijania cennych stosunków sąsiedzkich. Biegowe imprezy były doskonałym narzędziem promocji zdrowego i aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu.

Laureaci Biegów Finałowych

5 czerwca na Rynku w Daleszycach odbył się bieg finałowy. Dorośli mieli do pokonania 4 km trasę. W kategorii kobiet na najwyższym podium stanęła Wioleta Jończyk (Daleszyce), drugie miejsce zajęła Justyna Frankowicz (Wola Morawicka). Trzecia lokata przypadła Annie Minner (Kielce). W kategorii mężczyzn zwyciężył Michał Jamioł (Kielce) Na drugim miejscu uplasował się Kamil Maciejewski (Daleszyce). Trzecie miejsce zajął Mariusz Babik z Kielc. Laureaci otrzymali medale, puchary i nagrody rzeczowe. Dodatkowo nagrodzono najlepsze czasy w poszczególnych kategoriach.

W biegach uczestniczyły także dzieci, które wykazały się niezwykłym hartem ducha. W trzecim biegu (9-11 l) najlepszy okazał się Filip Sierpiński ze Słopca. Drugie miejsce zajął Bartłomiej Choptiany (Daleszyce) Na trzecim miejscu uplasował się Adrian Kaleta (Daleszyce). Za świetny bieg i sportową determinację wyróżnienie i medal otrzymał Alan Komorowski z Kielc. W drugim biegu (5-8 l) na najwyższym miejscu na podium stanął Oskar Stemplewski (Wola Morawicka). Druga lokata przypadła Krystianowi Kalecie (Daleszyce). Na trzecim miejscu uplasował się Michał Pawlik (Daleszyce). W kategorii dzieci najmłodszych, czyli tych do lat 4 zwycięzcą został Ignacy Jamioł z Kielc.

Było o co walczyć, bo w nagrodę najlepsi mali biegacze otrzymali rowery górskie, które zostały ufundowane przez lokalnych przedsiębiorców: Karola Błaszczyka, Arkadiusza Kozuba, Janusza Smołucha i Jana Filipczaka. Ponadto dzieci otrzymały puchary, medale i nagrody rzeczowe. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Nagrody uroczyście wręczali: Piotr Żołądek – Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, Michał Godowski - Starosta Powiatu Kieleckiego, Jan Cedro - Przewodniczący Rady Powiatu, Dariusz Meresiński - Burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce.

Były podziękowania i statuetki

Uczestnicy akcji serdecznie podziękowali organizatorom za wspaniałą inicjatywę, za doping, mobilizację i niezapomniane biegowe spotkania. Statuetki z podziękowaniami od biegaczy otrzymali: Dariusz Meresiński – Burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce, Karol Błaszczyk – Prezes Gminnego Koła PSL, Alicja Furmanek - Prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Daleszyckiej oraz Norbert Wojciechowski - Dyrektor Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury.

W imieniu organizatorów i grupy biegowej wyjątkową statuetkę w podziękowaniu za prowadzenie rozgrzewek podczas biegów otrzymała Wioleta Jończyk.

Więcej zdjęć w galerii w artykule dotyczącym Dnia Dziecka: Oszałamiająca frekwencja na obchodach Dnia Dziecka w Daleszycach!


Dzisiaj jest: 2 lipca 2020 Imieniny: Jagoda, Urban, Otton

wybory-prezydenta-logozakladka-koronawirus2-www

odpady-nowe-konto.jpg

odpady2013

info-radca-prawny-www

aplikacja-blisko-baner

esesja logokielce-raj-dla-dzieci-logo

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

12109712