Zielone światło dla drogi Kielce - Staszów

Ponad 22 kilometry zmodernizowanej drogi z dwoma pasami ruchu, chodnikami i  ścieżką rowerową, a także z obwodnicami Sukowa i Daleszyc – tak po rozbudowie wyglądać ma droga wojewódzka nr 764 Kielce – Staszów, na odcinku od granic Kielc do skrzyżowania na Widełki. Podczas posiedzenia Zarząd Województwa pozytywnie zaopiniował projekt, co jest niezbędne do rozpoczęcia procedury uzyskania zezwolenia na realizację inwestycji.    


Z wnioskiem do Zarządu Województwa zwróciło się Biuro Projektowe WYG International z Rzeszowa, działające na zlecenie Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. Przebudowana, ponad 22 kilometrowa  droga wojewódzka nr 764 (odcinek  przebiegający przez gminę Daleszyce) ma być trasą o kategorii  drogi G (główna), o 7-metrowej szerokości jezdni z dwoma pasami ruchu, 1,5 metrowym chodnikiem i ścieżką rowerową o szerokości 2 metrów  lub - w zależności od odcinka drogi  - z cięgiem pieszo – rowerowym, a także z drogami serwisowymi. Wybudowane zostaną również obwodnice dwóch miejscowości - Sukowa i Daleszyc.

Pozytywna opinia Zarządu otwiera drogę do ubiegania się  o zezwolenie na realizację inwestycji pod nazwą „Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 764 Kielce- Staszów – wraz z budowa obwodnic miejscowości Suków, Daleszyce”.  Inwestorem jest Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich.

Projekt rozbudowy drogi nr. 764 będzie zgłoszony do II konkursu w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia, a realizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przemysłu. Jeżeli projekt ŚZDW zostanie przyjęty do dofinansowania z funduszy unijnych, a umowa z PARP podpisana jesienią tego roku,  to w ciągu dwóch lat ( do jesieni 2018 roku) modernizacja całej trasy zostanie zakończona. Szacowana wartość całej inwestycji to ok. 120 mln złotych.   


Iwona Sinkiewicz–Potaczała,

Rzecznik Prasowy

Urzędu Marszałkowskiego

Województwa Świętokrzyskiego

 


Dzisiaj jest: 2 lipca 2020 Imieniny: Jagoda, Urban, Otton

wybory-prezydenta-logozakladka-koronawirus2-www

odpady-nowe-konto.jpg

odpady2013

info-radca-prawny-www

aplikacja-blisko-baner

esesja logokielce-raj-dla-dzieci-logo

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

12109723