„ Mamo, Tato czas na zdrowie” – festyn w Mójczy

1 czerwca w Szkole Podstawowej im. gen. Tadeusza Buka w Mójczy z okazji Dnia Dziecka połączonego z Dniem Matki i Dniem Ojca, odbył się rodzinny Festyn Zdrowia pt. „Mamo, Tato czas na zdrowie”. Celem tej imprezy było propagowanie zdrowego stylu życia.

Wydarzenie to uświetnili swoją obecnością goście: Burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce Dariusz Meresiński, Inspektor ds. Oświaty Małgorzata Wojciechowska, proboszcz parafii ks. Marcin Kałuża, radny Tomasz Jończyk oraz sołtys Mójczy Szczepan Adamiec. W ramach festynu przygotowano szereg atrakcji. Dzieci dla swoich rodziców, pod okiem wychowawców, zaprezentowały bajkową inscenizację – na scenie roiło się od wróżek, Smerfów, misiów, pszczółek, był też Kot w Butach. Następnie podsumowano projekt konkursowy, bowiem szkoła od dwóch miesięcy uczestniczy w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Fundację Banku Ochrony Środowiska pt. „Czas na zdrowie”. Wystąpiła szkolna koordynatorka konkursu, nauczycielka przyrody Marta Puchała, która opowiedziała o tym, jak w szkole przebiegały przygotowania do Festynu Zdrowia, który stanowił uwieńczenie tego projektu.

Według relacji nauczycielki w szkole miał miejsce Tydzień zdrowego żywienia i aktywnego trybu życia. W tym czasie na wielu lekcjach poruszana była tematyka dotycząca zasad zdrowego odżywiania się związana z nową Piramidą Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej. Zorganizowany został konkurs plastyczny w dwóch kategoriach - dla klas I-III pt. "Jedz owoce i jarzyny, w nich mieszkają witaminy", a dla klas IV-VI pt. "Olimpiada w Jarzynowie", promujący zdrowy styl życia. W szkole powołano 10-osobowy zespół Multiwitaminy złożony z uczniów klasy IV i V. Dzieci uczestniczyły m.in. w wycieczce do firmy Lyovit w Daleszycach, która pozyskując towar z gospodarstw trudniących się rolnictwem ekologicznym, sama produkuje zdrowe, ekologiczne, liofilizowane zioła, owoce i warzywa. Uczestniczyły w spotkaniu z panią dietetyk Elżbietą Bujak, która wygłosiła ciekawą prelekcję pt. "Mądre dzieci nie jedzą śmieci, czyli co jeść aby zostać Einsteinem". W celu promocji aktywnego trybu życia, odbyły się na sali gimnastycznej pokazy Świętokrzyskiego Klubu Karate Kyokushin, w których prezentowała się m.in. Ola z zespołu Multiwitaminy. Podsumowaniem Tygodnia zdrowego żywienia i aktywnego trybu życia był apel, na którym przedstawiono prezentację pt. "Żywić w zgodzie z naturą" - prawie wszystko o rolnictwie ekologicznym, swoją pogadanką ubogacił sołtys Szczepan Adamiec, prowadzący certyfikowane gospodarstwo ekologiczne. Na zakończenie podsumowania projektu „Czas na Zdrowie” zaprezentowano film pt. „Gorzka prawda o cukrze”, traktujący o konieczności wystrzegania się nadmiernego spożycia cukrów w codziennych posiłkach.

Po projekcji filmu odbyło się z niecierpliwością oczekiwane przez dzieci spotkanie z piłkarzami kieleckiego Klubu Korony Kielce. Szkołę odwiedzili: długoletni zawodnik Korony Kielce, a obecnie trener drugiej drużyny żółto-czerwonych Kamil Kuzera oraz Bartosz Kwiecień. Koroniarze zostali bardzo ciepło przyjęci przez uczniów, którzy zadawali im pytania dotyczące ich życia prywatnego i zawodowego. Następnie chętne dzieci prezentowały swoje umiejętności piłkarskiej żonglerki, za co nagrodzone zostały gadżetami oraz autografami. Głos zabrał również Burmistrz Dariusz Meresiński, który złożył wszystkim dzieciom i obecnym rodzicom życzenia z okazji ich święta, a także wręczył upominki w postaci koszy pełnych zdrowych owoców oraz zaprosił wszystkich na festyn z okazji Dnia Dziecka do Daleszyc.

Impreza zakończyła się zdrowym poczęstunkiem, przygotowanym przez rodziców, nauczycieli oraz uczennice i nauczycielki z Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego im. Danuty Siedzikówny "Inki", którego hitem stało się pożywne i smaczne ciasto marchewkowe.

Szkoła Podstawowa
im. gen. Tadeusza Buka w Mójczy


Dzisiaj jest: 2 lipca 2020 Imieniny: Jagoda, Urban, Otton

wybory-prezydenta-logozakladka-koronawirus2-www

odpady-nowe-konto.jpg

odpady2013

info-radca-prawny-www

aplikacja-blisko-baner

esesja logokielce-raj-dla-dzieci-logo

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

12109754