Aktualności PAP Samorząd

Będzie termomodernizacja budynków użyteczności publicznej

Samorząd gminy Daleszyce będzie realizował projekt „Zmniejszenia zapotrzebowania na energię poprzez termomodernizację budynków i modernizację urządzeń energetycznych budynków użyteczności publicznej”. 3 czerwca Burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce podpisał preumowę z Adamem Jarubasem, Marszałkiem Województwa na dofinansowanie przedsięwzięcia ze środków Unii Europejskiej w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

W ramach projektu wykonane ma być kompleksowe ocieplenie obiektów poprzez ocieplenie ścian zewnętrznych i wewnętrznych, poddaszy, stropów i stropodachów. Zostaną także wymienione okna i drzwi zewnętrzne. Przewidziano również modernizację instalacji C.O i C.W.U. i wymianę oświetlenia na energooszczędne. W niektórych obiektach zainstalowane będą rekuperatory, pompy ciepła, wentylacje, klimatyzacje i kolektory słoneczne.

Działaniami objęte będzie sześć budynków. Wśród nich znajdą się: Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Daleszycach, Szkoła Podstawowa w Niestachowie i Borkowie, Zespół Szkół Ogólnokształcących oraz Przychodnia w Sukowie. Dopasowanie technologii i metod wykonania prac będzie określone po przeprowadzeniu audytów energetycznych budynków. – Dofinansowanie pozyskane z Unii Europejskiej w ramach ZIT KOF da nam ogromne możliwości w zakresie modernizacji energetycznej obiektów użyteczności publicznej znajdujących się na terenie gminy Daleszyce. To ogromne i bardzo ważne inwestycje zarówno dla budżetu gminy, jak i ochrony środowiska. Dzięki nim znacząco spadną koszty utrzymania budynków i emisja zanieczyszczeń do powietrza - mówi Dariusz Meresiński, Burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce.

Całkowita wartość inwestycji wyniesie blisko 8 mln złotych. Dofinansowanie pokryje większość tej kwoty, czyli prawie 6 mln 700 tys. złotych.


Dzisiaj jest: 14 grudnia 2018 Imieniny: Alfred, Izydor

utrudnienia-obwodnica

WYBORY_SAMORZADOWE_2018

czyste-powietrze

odpady2013

aplikacja-blisko-baner

esesja logo

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Pogoda Daleszyce z serwisu

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

tpzd logo

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

11407617