Aktualności PAP Samorząd

I Rodzinny Festyn w Cisowie "Florian Dzieciom"

Poświęcenie samochodu strażackiego, liczne występy, konkursy z nagrodami oraz piękna pogoda przyciągnęły całe rodziny do Cisowa, na I Festyn Rodzinny „Florian Dzieciom”.

Festyn zorganizowano 28 maja z inicjatywy Zarządu i druhów OSP oraz Koła Gospodyń z Cisowa, a okazją do świętowania była uroczystość poświęcenia i przekazania samochodu pożarniczego Opel Vivaro. Samochód dla jednostki OSP Cisów udało się zakupić dzięki współpracy i hojności wielu osób.

W uroczystości wzięli udział m. in.: Starosta kielecki Michał Godowski, Przewodniczący Rady Powiatu w Kielcach Jan Cedro, Burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce Dariusz Meresiński, Radni Rady Miejskiej w Daleszycach na czele z Przewodniczącym Mariusz Dziadowicz, st. kpt. Marcin Piecyk - Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Kielcach, Nadleśniczy Tomasz Guz, Maciej Sokalski Prezes PGE.

Ks. Tomasz Baranowski uroczyście przy akompaniamencie Orkiestry OSP z Daleszyce poświęcił samochód, a przedstawiciel sponsorów Maciej Sokalski wraz z Burmistrzem Miasta i Gminy Daleszyce Dariuszem Meresińskim przekazali kluczyki kierowcy druhowi Jarosławowi Dudzie. Były podziękowania przemówienia okolicznościowe, defilada pododdziałów. Część oficjalną zakończył pokaz jednostki ratowniczo – gaśniczej OSP Daleszyce. Druhowie z Daleszyc gasili palący się wóz z sianem i udzielali pomocy poszkodowanemu. Następnie rozpoczął się festyn.

Organizatorzy zapewnili uczestnikom wiele atrakcji! Jako pierwsze wystąpiły dzieci z Cisowa, które pod kierunkiem Pauliny Meresińskiej i opiekunów Świetlicy Wiejskiej przygotowały program pn. „Strażacki rytm.” Dziewczynki z zespołu Kryształki jak zawsze dały popis swoich tanecznych umiejętności. Wysłuchaliśmy także trzech utworów zagranych na oboju w wykonaniu Marysi Borek z Brzechowa. A uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Daleszycach w montażu słowno – muzycznym pod kierunkiem Małgorzaty Kułagi podziękowali strażakom za ich ciężką pracę. Strażacy byli też tematem pieśni wykonanych przez panie z zespołu Dalmarjanki. Między występami na scenie przeprowadzane były konkursy z nagrodami, w których brali udział dzieci i dorośli. Całość prowadziła Radna Rady Miejskiej Dorota Sikora. Występy na scenie zakończył iluzjonista Andrzej Fidziński. Jednocześnie podczas festynu na boisku rozgrywany był mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami OSP Cisów oraz Ludowym Klubie Sportowym LKS „Amator” ze Słopca. Jednym z zawodników „ Amatora” był Przewodniczący Rady Miejskiej Mariusz Dziadowicz. Mecz sędziował Zbigniew Witka. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe puchary.
Na placu obok Świetlicy Wiejskiej organizatorzy stworzyli strefę zabaw dla dzieci. Milusińscy uczestniczyli tam w zabawach i konkursach z nagrodami prowadzonych przez Dorotę Witkowską. Mariola Kaczmarczyk i Ewelina Sikora artystycznie malowały dziecięce buźki. Drużyna Hussares Airsoft Tem ze Smykowa zapoznawała z tajnikami broni, a chętni mieli możliwość wypróbowania swoich sił w strzelaniu do tarczy. Dla uczestników festynu przygotowano loterię fantową z atrakcyjnymi nagrodami, ogródek piwny, grillowaną kiełbaskę oraz prosto z kuchni polowej wojskową grochówkę. Od godziny 19.30 na scenie zagościł Olek Witka i wtedy rozpoczęła się zabawa pod chmurką, a że pogoda dopisała to zabawa trwała prawie do rana.

Dziękuję druhom z OSP Cisów, Kołu Gospodyń i wszystkim, którzy pomogli w zakupie samochodu i organizacji festynu. Dziękuję także wszystkim przybyłym gościom oraz uczestnikom zabawy.

Patronat nad przedsięwzięciem objął Burmistrz Miasta i Gminy Dariusz Meresiński, a współorganizatorami imprezy były Świetlica Integracyjno – Wspierająca „Promyczek” oraz Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Daleszycach.

Dorota Sikora
Radna Rady Miejskiej w Daleszycach

Podziękowanie

Zarząd i druhowie OSP Cisów bardzo dziękują wszystkim ludziom wielkiego serca, którzy finansowo, rzeczowo lub swoją pracą pomogli w zorganizowaniu I Rodzinnego Festynu w Cisowie „ Florian Dzieciom”. Festyn odbył się 28 maja 2016 roku. Sponsorami festynu byli: Urząd Marszałkowski w Kielcach, Starostwo Powiatowe w Kielcach, Urząd Miasta i Gminy w Daleszycach, Świetlica Integracyjno – Wspierająca „Promyczek” w Daleszycach, Zarząd Wojewódzki OSP w Kielcach, Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Daleszycach, Scania Polska S.A, „Avex” Daleszyce, Zakład Masarski Henryka Zychowicz, Elżbieta i Andrzej Cierpica, Jolanta Nazary, Sławomir Kwiatek, Mariusz Dziadowicz, Jan Cedro, Dorota Dziurska, Dorota Sikora, Halina Antecka, Teresa Golmento, Dariusz Drąg, Zbigniew Pakuła, Marek Dziurzyński, Tomasz Woźniak, Małgorzata Bielecka, Agnieszka Furmanek, Krystyna Piątek, Danuta Guz.
DZIĘKUJEMY!

Zarząd OSP Cisów


Dzisiaj jest: 20 stycznia 2019 Imieniny: Fabian, Sebastian

utrudnienia-obwodnica

 

czyste-powietrzeodpady2013

aplikacja-blisko-baner

esesja logo

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Pogoda Daleszyce z serwisu

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

tpzd logo

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

11451727